Чому перехід на російську — погане рішення

Дуже сумно спостерігати, як змоскалюються українські канали. У всіх один і той же мотив — бажання стати популярним. Здавалось би:

  • знімаєш російською;
  • отримуєш доступ до більшої аудиторії;
  • стаєш популярним;
  • мільйони переглядів, сотні тисяч підписників;
  • купаєшся в проміннях слави, все в шоколаді (лайні?);
  • тішишся.

Логічно, правда ж? Та реальність трохи цинічніша. Міф про легке отримання аудиторії через перехід на росіянську, створений засиллям московського контенту в нашому сегменті ютубу, який хочуть копіювати наші відеоробці. При цьому, жоден не цікавиться, як вони досягли своїх результатів. Якщо поритися і проаналізувати стан справ, то побачимо, що успішних росіянських каналів не так вже й багато. Ми бачимо вершину айсбергу, де невелика кількість мегапопулярних каналів-гігантів, продукують більш-менш якісний контент (мова про технічну сторону, а не зміст). А під цією купкою, гігантські терикони відходів, які не пробиваються далі, створюють м’яко кажучи — посередній продукт, маючи роками низькі результати. І зазвичай, всі українські канали, що переходять на росіянську — поповнюють цей масив не успішних каналів.

Чому так відбувається?

Повернемось до мотивацій. Стати популярним — це самоціль. Вона ніколи і ніякою мовою не витягне канал у топи. Не важливо якою мовою продукувати лайно, воно все одно буде нікому не цікавим лайном. Замість покращення якості своїх відео і створення нових змістів, робиться хибна ставка на іноземну мову. Це, до слова, не лише про російську, але й про англійську, польську та інші (є приклади). Зі свого досвіду, а я активно цікавлюсь тематикою з 2012-го, знаю лише один успішний випадок, що приніс чималу аудиторію від зміни мови. При цьому росіянськомовний канал був створений з нуля, зі зміною тематики і підходом до просування. Цей канал Рокси. А ось її канал український. (дод. вона московитський канал всрала)

Решта сотні прикладів, здулись швидше, ніж ентузіазм творити рідною. І ось тут справжня логіка — там за “поребриком”, ви зі своєю кривою ламаною іноземною та не якісними копіями відеороликів, нікому не потрібні.

Маніфест

Підтримую і обіймаю всіх українців, що розвивають український ютуб. Зі свого боку всяко готовий допомагати, в рамках своїх можливостей. Експерементуйте, аналізуйте, творіть та думайте! Приєднуйтесь до чату https://t.me/maniarms, там завжди можна порадитись чи запропонувати свої ідеї. Водночас сприймаю як особисту образу перехід на інші мови. Майте на увазі, що з таким підходом ви стаєте непотрібними не тільки там, але й тут!

Надихнув на статтю канал Авто Факти:

Перехід на російську
Ганьба каналу
Нікому не потрібний

Автор: Клон

4.3 6 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі