Для чого ютуб-каналу потрібен свій сайт і як вибрати для нього домен

Ютуб-блоґери вже давно зрозуміли, що складно розвивати канал, працюючи тільки на відеохостингу і не створюючи додаткових майданчиків для залучення аудиторій. Завдяки сторінкам у соцмережах і каналам у месенджерах вони розширюють ком’юніті та отримують більше можливостей для спілкування з фоловерами. Але є ще один доволі потужний інструмент взаємодії з цільовими аудиторіями і просування свого проекту — це власний сайт. 

Спеціалісти хостинг-провайдера та реєстратора доменних імен Cityhost.ua підготували статтю з рекомендаціями, яка допоможе зрозуміти, для чого блогеру потрібен свій сайт і як вибрати під нього домен. 

Навіщо відеоблогеру потрібен сайт? 

Хоча може здатися, що самого каналу та ком’юніті в  соцмережах цілком достатньо, наявність сайту має ряд переваг. 

Додатковий трафік

Відеоблогери знають, який примхливий характер у внутрішнього трафіку на ютубі. Задизлайкали конкуренти, змінилися алгоритми, система угледіла щось не те в контенті — і перегляди падають. 

Саме тому і створюються спільноти на інших майданчиках, щоб тримати в тонусі цільові аудиторії та забезпечувати стабільний трафік. Але хтось із потенційних глядачів користується Facebook, Instagram або Telegram, хтось сидить на Twitter чи Linkedin, а у когось взагалі є тільки Viber. Ви не можете створити канали під всіх, тому вибираєте 1-2 найпопулярніших. 

Але яку б соцмережу чи месенджер не вибрав потенційний глядач, він користується Google. Створюючи сайт, ви охоплюєте всіх одразу та отримуєте потужний інструмент залучення нових глядачів, які прийдуть з органічної видачі або контекстної реклами.  

Незалежність

На своєму веб-ресурсі ви можете розгулятися в плані контенту, не стримуючи себе правилами — давати додаткові фото чи факти, писати статті, вбудовувати інтерактивні інструменти, додавати ролики, які доводиться блюрити на ютубі. Для цього часто використовують Telegram або соцмережі, але не варто забувати, що вони теж не ваші й також мають правила.

Єдиний майданчик, де ви сам собі хазяїн — це свій сайт. У хостинг-провайдерів також є правила і заборони щодо того, який контент можна розміщувати на сайтах. Але вони в рази лояльніші за правила соцмереж. Щоб отримати блокування від провайдера, треба дуже постаратися.  

Додаткові сповіщення аудиторій про новини та заходи

Ви можете організувати крутий вебінар і запустити рекламу в YouTube і Facebook, але це не дає гарантії, що на нього прийде стільки людей, скільки б вам хотілося. Google — це серйозний майданчик, який не варто ігнорувати. Створіть анонс та реєстрацію на захід на сайті, налаштуйте контекстну рекламу — і це істотно збільшить потік глядачів. 

Продаж супутніх товарів

У своїй роботі блогери часто приходять до створення власного мерчу або лінійки тематичних товарів. Наприклад, б’юті-блогерка може дорости до розробки власної косметики. На ютубі недоступні функції автоматичного продажу товарів і загалом він для цього не створений. А от на власному сайті можна вбудувати форму продажу, платіжний віджет, зробити контекстну рекламу. І тут спрацьовує додатковий ефект — хтось приходить з каналу купувати продукт, а хтось навпаки — купив продукт, дізнався про канал, пішов дивитися відео. І знову ви отримуєте трафік. 

А тепер давайте поговоримо, якою має бути адреса вашого майбутнього сайту, якщо ви вирішите його створити. 

Основна інформація про домени 

Ми не будемо вдаватися в подробиці та розписувати складні технічні аспекти, які вам все одно не потрібні. Тут зібрана тільки інформація, яка допоможе вибрати домен людині, яка ніколи не стикалася з цим питанням. 

В першу чергу треба знати, що домен — це адреса сайту, яка складається з унікальної назви (яку ви створюєте самі) та доменної зони. Наприклад, у сайту manifest.in.ua унікальною назвою є manifest, а .in.ua — це українська доменна зона другого рівня. 

З технічної точки зору та для просування в Google всі домени абсолютно однакові. Ефективність адреси визначається тільки в маркетинговій площині. Якщо людям подобається домен, вони його легко запам’ятовують, він має престижний вигляд і його просто просувати серед аудиторій, то він стає успішним інструментом розкрутки. 

У домені можна використовувати до 63 знаків, але жодна адекватна людина не запам’ятає таку адресу — краще зупинитися на 4-10 символах. 

У домені можуть бути присутні дефіси та цифри. Але краще їх уникати. В ідеалі домен має складатися тільки з латинських літер. Цифри можна використовувати в разі, якщо вони є в самому бренді.

Часто можна почути вираз «купити домен». Але насправді  власником всіх доменів є адміністратор доменної зони, клієнт же орендує адресу на термін від 1 до 10 років. Якщо вчасно не продовжити використання, то ваша адреса спочатку буде заблокована, а потім вийде у вільний продаж. Здебільшого користувачі вибирають річний термін оплати. 

Домени коштують від 200 до 4000 гривень на рік і вище залежно від доменної зони. Цілком приємну адресу можна вибрати в середній ціновій категорії — 300-1000 гривень на рік. 

Як вибрати та зареєструвати домен для ютуб каналу

Формуючи назву каналу, потрібно наперед продумати, як ви будете використовувати її для просування через інші майданчики. Як вона виглядатиме в Facebook та Instagram, надрукована на мерчі, у домені сайту. Тому тримайте поради, які допоможуть правильно вибрати назву каналу, щоб вона гармонійно лягла в основу домена, а також як вчасно та правильно зареєструвати адресу. 

Назва каналу має легко транслітеруватися англійською

Користувачі часто приходять на сайт не лише за ключовими запитами чи посиланнями, а і за доменом, якщо він легко запам’ятовується. І загалом красивий акуратний домен викликає більше приязні в читачів, ніж закручена «абевегедейка». 

Тому потрібно подумати про те, як виглядатиме назва каналу в англомовній версії. Добре, коли вона вже одразу йде англійськими літерами або очевидно транслітерується без зайвих варіантів. Наприклад, назва каналу STERNENKO просто ідеально заточена під домен.

Якщо не виходить транслітерувати — перекладайте

Якщо ваш канал вже існує або для вас важлива вибрана назва, і при цьому вона не дуже вдало транслітерується, можна вдатися до перекладу. Канал «Військове телебачення України» міг би мати логічний для нього домен militarytv.ua, або взагалі можна зареєструвати адресу в доменній зоні .tv і вийде лаконічний і красивий домен military.tv.

В домені краще використовувати бренд, а не ключові слова

Уявімо, що ви хочете зробити канал з оглядом мотоциклів та навколотематичними цікавостями. І вирішили назвати його «Скажений гонщик». Через сервіс транслітерації ми отримуємо назву skazhenyi-honshchyk і розуміємо, що для користувачів такий домен буде не дуже зручним. І тоді виникає спокуса зареєструвати адресу з ключовими словами — наприклад, automoto.com. 

Це ж має спрацювати для кращого просування в Google, а користувачі будуть розуміти тематику сайту. Адже так? 

Не зовсім. Google колись любив ключі в доменах, але потім розлюбив, бо веб-майстри цим зловживали. 

А ось мінусів у такого рішення достатньо. По-перше, ви ризикуєте загубитися серед конкурентів, які прийняли подібне рішення. По-друге, під час спроби реєстрації домену automoto.com можна побачити, що він уже кимось зайнятий, як і аналогічні адреси в інших  доменних зонах. 

Третій мінус — відсутність асоціативного зв’язку з назвою каналу. І тут ми переходимо до наступної поради, яка звучить так. 

Адреси всіх ваших майданчиків мають перегукуватися

І тоді вони сформують для користувача цілісний бренд. Візьмемо для прикладу канал Ukraїner. Подивіться, як прописана адреса на різних майданчиках проекту:

  • Канал YouTube — ukrainernet,
  • Домен сайту — ukrainer.net,
  • Facebook — ukrainer.net, 
  • Telegram — ukrainer_net,
  • Instagram — ukrainer_net. 

Тут ви можете бачити кругову взаємодію, коли не тільки домен сайту відображає назву каналу, а ще і використаний в адресі на ютубі. Це дуже грамотна «перелінковка»  між всіма ресурсами, яка допомагає шанувальникам проекту легко їх знаходити.

Приділіть увагу вибору доменної зони

У світі існують сотні доменних зон, і в них легко загубитися. Якщо казати про технічну складову, то вони всі однаково хороші, поганих зон не існує. Все залежить від того, як відвідувачі сайту сприймають адресу з тим чи іншим розширенням. 

Українські аудиторії добре реагують на місцеві домени із зони UA, особливо це стосується самого .ua, а також com.ua, org.ua, in.ua та подібних зон, створених з використанням звичних міжнародних розширень. Також позитивно сприймаються старі добрі .com, .org, .biz, .info, .top. Це бюджетні зони, домени в яких може дозволити собі навіть початківець. 

Є також тематичні зони, присвячені різним напрямкам сайтів — .photos, .shoes, .tattoo, .theater. Вони вже трохи дорожчі. 

Не рекомендуємо використовувати маловідомі в Україні домени з інших країн, бо користувачі можуть з підозрою ставитися до незнайомих розширень. Також краще уникати безкоштовних доменів, бо по них одразу видно, що власник каналу не зміг виділити 500-700 гривень на рік, щоб оформити нормальну адресу.

Зареєструйте домен одночасно з каналом

Навіть якщо ви не плануєте запускати сайт просто зараз, рекомендуємо придбати домен разом із запуском каналу. Гірше від цього точно не буде, а навпаки. 

Google любить домени, у яких є вік, і якщо домен з рік полежить, то стане тільки кращим, як вино. У подальшому вже існуючий домен буде простіше просувати у видачі Google, оскільки старші домени ранжуються вище ніж молоді при інших однакових умовах. 

Якщо ви цього не зробите, то можете через певний час виявити, що ця адреса вже кимось зареєстрована. Таке трапляється, якщо хтось вирішив запустити сайт з назвою, схожу на вашу. Буває і так, що підприємливі домейнери спеціально реєструють домени вже існуючих проектів, якщо ті не встигли зробити це самі. І потім перепродають їх власникам за дуже завищеними цінами. 

Зареєструйте торговельну марку

Ця порада стосується брогерів або підприємців, які налаштовані дуже серйозно і планують розвивати масштабний бізнес в Україні. Торговельна марка оформлюється довго (від 7 до 24 місяців), процедура потребує додаткових сил і коштів. Але в такому разі у її власника з’являється додатковий захист у сфері авторських прав, бо проект існує офіційно і охороняється законом. До того ж це єдиний спосіб отримати домен .ua.

Українські блогери рідко заморочуються над оформленням ТМ, тому ця рекомендація не є обов’язковою, але ви маєте знати про таку можливість.

Для запуску сайту потрібен не лише домен (адреса), але і хостинг (місце, на якому розміщено файли сайту). З технічної та організаційної точок зору завжди простіше замовляти обидві послуги в одного провайдера. Тим паче що більшість українських компаній цієї галузі надають клієнтам можливість отримання домену і хостингу в одному пакеті.

5 2 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі