Добірка українських фільмів, доступних легально. Та огляди на них

Українські стрічки, що виходять у кінотеатрах, не зникають безслідно. Але де їх шукати? Хтось бажає передивитися картину, що сподобалася, а хтось, не встиг на прем’єру і тепер бажає побачити її хоча б у своєму гаджеті. Останні роки завдяки розвитку технологій та розумному поділу прав на дистриб’юцію, продюсери нарешті розпочали передавати стрічки стрімінговим сервісам. Іноді навіть за непогані гроші.

Нажаль фільми, частіше за все, губляться серед численних назв, нерідко подібних. Тому знайти стрічку, що цікавить, насправді нелегко. «Мувіграм» зібрав список повнометражних картинах і їх результатом стала добірка з 45 українських стрічок, відзнятих за останні 30 років.


Кіборги (2017)

Ця стрічка є визначною для українського кінематографу, не тільки через свою тематику, але й через свою натуральність. Тут їде мова не тільки про оборону Донецького аеропорту, але й про причини через які кожен боєць невідступно стояв на позиції. Тримаючи оборону незважаючи ні на що.

Кожен герой тут живий, справжній, бо актори змогли ужитися у ролі своїх персонажів, а режисер правильно розподілив екранний час. Глядач, пізнає кожного з них, переживає за кожного, ніби знає цих людей у реальному житті. Картина змушує прикипіти серцем до героїв і глибоко переживати за усе, що відбувається на екрані.

Дивитися: Oll.tv, Megogo


Фучжоу (1993)

Ця картина єдина в цій добірці що не змогла вийти в кінопрокат. За сюжетом сильна буря розділяє Ореста та Катерину і вони потрапляють на різні кінці планети. Обидва починають шукати одне одного по усьому світу, але на їх шляху встають загадкові містичні сили. Картина дивує своєю задумкою, та атмосферою. І хоча у пристойній якості її майже не зустріниш, кожному варто подивитись її хоча б один раз.

Дивитися: Megogo


Додому (2019)

Ця стрічка була дуже тепло сприйнята на Канському кінофестивалі, що й зрозуміла. Глибока історія і майстерність її передачі викликають справжній інтерес глядачів. В картині розкриваються традиції та особливості кримськотатарської культури. За сюжетом батько вирушає у подорож з двома синами живим та мертвим. Щоб проститися з останнім віддаючи йому належну шану. Картина сповнена краси, символізму та печалі і заслуговує на увагу глядачів.

Дивитися: Oll.tv


Донбас (2018)

«Донбас» це картина яка, дивує різноманіттям історій та образів – трагічних, комічних, звичайних та дивних, різних. Усі вони відбуваються на Донбасі під час війни. Жахи абсурдність, людський цинізм, трагедії та багато чого іще вклалося в цій картин. Показуючи що відбувалося та відбувається на сході країни. Пам’ятайте це художній фільм, але в ньому зібрані образи та ситуації які справді відбувалися на окупованих ворогом територіях.

Дивитися: Oll.tv


Брама (2017)

«Баба Прісі» Павла Ар’є це театральна постанова, а вони зазвичай погано екранізуються. Тим не менш втілення у лоу-фай драмі «Брама», стало успішним. Історія картини розповідає про звичайну сім’ю яка живе в Чорнобильській зоні відчуження. Її члени отримують містичне повідомлення про катастрофу що там стається. В картині насправді багато химерних речей, тому не кожному вона припаде до смак. Водночас баланс автори стрічки тут витриманий практично ідеально.

Дивитися: Oll.tv


Я, ти, він, вона (2018)

Доволі цікава стрічка, яка була на початку відзнята російською, але потім переозвучена тими ж акторами українською. Без вичитки літературним редактором, переозвучка вийшла доволі спірною. Сама ж картина розповідає про розлучення Максима та Яни. Суд дає місяць на роздуми парі, перш ніж прийняти остаточне рішення. Після чого обох затягує у вир подій в Києві та Львові. Смішна та дещо сюрреалістична, але доволі легка комедія. Вона прийдеться до смаку тим хто бажає просто розслабитись.

Дивитися: Megogo, Sweet.tv


ТойХтоПройшовКрізьВогонь (2011)

Михайло Іллєнко режисер що не втомлюється додавати до дійсності елементи фантастики, міфологізуючи її. Він взяв за основу для картини історію героя Радянського Союзу Івана Даценка. Цей відважний чоловік пройшов німецькі та радянські концтабори та другу світову війну. Режисер зміг обернути його історію у справжній героїчний епік, сповнений цікавих, добре продуманих деталей. Даценко відповідно до лору історії навіть зміг переїхати до Канади, де посів місце індіанського вождя.

Дивитися: Oll.tv, Megogo


Герой мого часу (2018)

Одна з перших вітчизняних арт-комедій, яка висмію мрії міленіалів. Герой картини потрапляє до музею сучасного мистецтва. Через незнання він випадково знищує об’єкти мистецтва, що там знаходилися. Герою приходиться не солодко, але спостерігати за ним дуже смішно і цікаво.

Дивитися: Oll.tv


Міф (2018)

Стрічка знайомить глядача з історією Василя Сліпака – талановитого оперного співака, що загинув приймаючи участь у воєнних діях на сході Україні. «Міф» – таким був фронтовий позивний, Василя. Кажуть він взяв його на честь персонажа Мефістофеля. Стрічка буди кидати глядача з Парижу на передову на Донбасі, з шикарних оперних залів до бліндажів та окопів. Документальний фільм поданий, як казка же друзі та близькі розповідають про героя. Яким він був, чим жив заради чого покинув усе і пішов боронити свою батьківщину.

Дивитися: Oll.tv


Чорний ворон (2019)

Вдала екранізацію роману Василя Шкляра «Залишенець». Без краплі іронії «Чорний ворон» можна назвати блідою копією патріотичного кіно. У ньому демонізовані москалі (тобто комуністична влада 1920-х) та звеличені отамани-українці, що не побоялися боротися за свою землю. Хоча на справді все було звісно складніше і не одно значніше, але фільм, орієнтований на проведення паралелей того часу і сучасності, що робить його цікавим і змушує замислюватися.

Дивитися: Sweet.tv, Megogo

https://www.youtube.com/watch?v=8tKwfQ_CWgU

Гніздо горлиці (2016)

Ця стрічка стосується доволі непростої теми – еміграцію. Вона крізь призму мелодрами намагається показати важкі аспекти цього явища і тих проблем з якими стикаються люди що обрали цей шлях. За сюжетом жінка мусить їхати на заробітки в Італію. Коли ж вона повертається то бачить що вдома накопичилося багато непростих проблем.

Дивитися: Oll.tv, Megogo


Сотка (2018)

Це історія про звичайного невдаху, який одного разу знаходить піджак, що дарує своєму господареві заможність. Доволі класичний сюжет, якому підійшов би формат казки. Але автори стрічки вирішили інакше. Глядача чекають депутати, та гангстери, депутати та працівниці індустрії секс-розваг. Стрічка має багато спірних моменті, від невдалого перекладу з російської на українську до посередньої гри акторів новачків. Картина може знайти своїх фанатів, але більшість глядачів не дали їй високих оцінок.

Дивитися: Megogo


2020. Безлюдна країна (2018)

Стрічка Корнія Грицюка, в чомусь філософська, а в чомусь фантастична. За сюжетом кордони України були відкриті і більша частина населення виїхала шукати кращої долі. Залишилися в основному ті хто переслідує власні інтереси і бачить зиск з ситуації. Кожен персонаж історії колоритний та цікавий. Взяти хоча б нового президента країни. Головна ідея картини може вкластися в доволі просту але в той же час спірну фразу – любити Україну можна не з патріотичних мотивів.

Дивитися: Takflix


Настроювач (2004)

В цій картині Георгій Делієв грає віртуозного майстра фортепіано, що разом із героїнею Ренати Литвинової займається пограбуванням невинних жінок. Доволі авантюрна комедія, з відтінком трагізму, розкриває різноманітні аспекти людської природи. Картина підкупає, як неймовірними діалогами так і чудовою імітацією німого кіно, а також масою інших цікавих елементів.

Дивитися: Megogo


11 дітей з Моршина (2019)

Перед нами доволі непогана, для телевізійного формату комедія. В якій сплелося дуже багато сюжетних ліній. Сюжет та задумка як і розв’язка можуть і не вразити, але в цілому залишать хороший настрій. Адже усі люблять хепі-енди. Найцікавішим у стрічці певно є момент появи продюсера Сергія Лавренюка з’явитися на екрані в ролі самого себе. За цією появою стоїть дещо більше, а ніж просто смішна іронія.

Дивитися: Megogo


Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго (2019)

Ця документальна стрічка про комунальників із Івано-Франківська, висвітлює працю звичайних тепловиків. Їх робота забезпечує кожен дім теплом та затишком. Їх життя, показане через професійну призму, наповнене працею на користь інших. Картина примушує подивитеся зовсім по новому на людей цієї професії.

Дивитися: Takflix


Секс і нічого особистого (2018)

Перед нами комедія про сексуальну освіту, що здобув інфантильний герой у Празі. Дехто вважає проект доволі посереднім та примітивним. Але глядацька аудиторія його оцінила. З точки зору саме кіно поціновувача, а не пересічного глядача стрічка Ряшиної, вирізняється добре підібрані евфемізми, оригінальним використанням таланту Андрія Данилка та непоганою операторською роботою.

Дивитися: MegogoSweet.tv


Земля забуття (2011)

Ця стріча мала успіх на європейських кінофестивалях. Вона розповідає про переселенців та ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Стрічка починається зі святкування весілля Ольги Куриленко, що якраз відбувається на порозі квітневих подій 1986 року. Після чого картина робить стрибок на 10 років уперед, показуючи нам її вже екскурсоводом, що супроводжує іноземців по зоні відчуження. Зйомки картини відбувалися безпосередньо біля ЧАЕС. Стрічка передає глядачеві меседж та метафору лелек, які точно знають шлях додому. Це кіно – історія про людей, які не можуть знайти собі місця після втрати домівки. Та їх спроб все ж відшукати його.

Дивитися: Megogo


Скажене весілля (2018)

Ця комедія безумовно була розрахована на широку аудиторію, й у повній мірі виконала своє завдання. Вона повеселила глядачів, та принесла прибуток авторам. За сюжетом директор краєзнавчого музею Василь Середюк, переживає один за най складніших етапів свого життя. Для кожного батька весілля доньки це непросто. Але ж обраниць його донечки, взагалі темношкірий француз. Батько вимушений стримувати своє відношення до майбутнього зятя, що звичайно виходить погано виливається у череду комічних ситуацій.

Дивитися: Youtube


Гола правда (2020)

В цій молодіжній комедії їде розповідь про групу друзів програмістів зо зібралися разом, щоб відпочити та пограти у гру. Заодно тестуючи розроблені двома з них пристрій, що дозволяє з точністю у 99% визначати чи бреше гравець. Звичайно в ході гри спливає багато речей, що можуть поставити дружбу її учасників під сумнів.
Комедія вийшла начеб то і не погано але чогось її, все ж таки, не вистачає.

Дивитися: Megogo


Заповідник Асканія (2019)

У цій стрічці мова піде зовсім не про заповідник у Херсонській області. Скоріше це історія про людей у «Асканії». Екскурсоводи будуть вести розповідь про жителів заповідника, не наче ті є частиною їх родини. А самі жителі дуже колоритні персонажі, за якими цікаво спостерігати. З кожної купівлі перегляду картини 10% прибутку їде на підтримку заповідника. Таким чином, можна не тільки подивитися цікаве кіно, а й зробити добру справу.

Дивитися: Takflix


Крути 1918 (2019)

Ця стрічка задумувалася, як історична патріотична драма. Можна сказати, що це завдання вона виконала лише частково. Так ми бачимо драму, та відвагу. Любов та самопожертву героїв, та жах тих подій. Але персонажі ідеалізовані, а вороги занадто демонізовані. Фільм видається скоріш не історичним, а екранізацією якогось коміксу. Тим не менш, подивитися його цікаво. До того ж, навіть така як є, стрічка змушує задуматися про багато важливих і актуальних на сьогодні речей.

Дивитися: Megogo, Oll.tv


Богдан Зиновій-Хмельницький (2006)

Насправді цей кінопроект можна охарактеризувати, як байопік про Хмельницького, знятий максимально контрастно від світової концепції блокбастерів. За задумом авторів кіно мало показати визвольну боротьбу гетьмана проти поляків. Чи вийшло це в авторів, питання спірне. Більшість критиків та глядачів схиляється до думки, що ні. Але подивитися картину і скласти власну думку варто.

Дивитися: Megogo


Плем’я (2014)

Ця картина змогла здивувати Захід та й саму Україну. Вона незвична, виразна та складна за своєю сутністю. Хоча розповідає не таку вже й неймовірну історію. Картина без слів, де героями виступають підлітки з порушеннями слуху. Усі вони живуть у спец інтернаті, живуть за своїми законами. Складні взаємовідносини персонажів, розвиток драматичного сюжету, який затягує, переживання за героїв, та дивовижна атмосфера, роблять цю не просту картину, якщо не шедевром, то принаймні унікальним та дуже цікавим проектом в українській кіноіндустрії.

Дивитися: Youtube


Ржака (2017)

Одного разу до титулованого, поважного режисера приходять бандити. Вони вимагають від нього не грошей, ні. Хм потрібно, щоб режисер зняв ржаку (іншими ловами комедію). Звичайно режисер відмовляється, але коли за це б’ють його матір він вимушений погодитися. Далі на екрані відбуваються події що можуть заплутати, глядача, а лише у фіналі все стає зрозуміло. Можна сказати відкривається глибокий посил, який автори адресують українській кіноіндустрії, та її споживачам. Але не кожен стане дивитись до кінця, розумно обираючи зберегти свою нервову систему та здоровий глузд.

Дивитися: Megogo


Гуцулка Ксеня (2019)

У цьому мюзиклі про гуцульські Карпати, нас чекає дивний, можна навіть сказати дикий сюжет, що не кожному прийдеться до смаку. Хтось картину не зрозуміє зовсім, а хтось можливо знайде в ній сатиричне чи навіть екзистенціальне зерно. Одне зрозуміло точно, подивитися її варто. Бо такого ви ще не бачили. Що до музичної складової, вона тут не най сильніша, але є що послухати.

Дивитися: Takflix


Заборонений (2020)

Ця стрічка напевне не сподобається більшості поціновувачів творчості Василя Стуса. А також тим хто поважає його як особистість. Хоча вона була натхненна ідеєю показати його важку та драматичну біографію. Натомість при перегляді складається враження, що творці стрічки знімали фільм суто за його віршами. Які ще й переосмислювали на свій лад. Стрічка заслуговує на увагу, але бажаючих її передивитися у друге знаходиться не багато.

Дивитися: Megogo


Дике поле (2018)

Цей кінопроект є екранізацією роману «Ворошиловград» Сергія Жадана. Картина передає основну суть роману, може похвалитися гарно поставленими діалогами та передачею атмосфери, оригіналу. У той же час вона звичайно має і ряд недоліків, які поки що притаманні усій вітчизняній кіноіндустрії. Сюжет картини розгортається навколо звичайної АЗС, яку обсіли рекетири. Захищає її від них, молодий хлопець, який є рідним братом власника цього місця. Що раптом зник невідомо куди.

Дивитися: Oll.tvSweet.tv


Порно з вбивством (2018)

За сюжетом картини Денис дрібний бізнесмен, що загруз у боргах, бажає зняти порно, щоб розплатитися з кредиторами. Колишня Дениса, бажає щоб він убив наречену її колишнього.
Усе це сплітається у житті та фільмі Дениса, але доволі легко вирішується. З одного боку глядачеві залишається тільки радіти за героя, з іншого враховуючи ряд недоліків вона залишає після себе доволі неоднозначне враження. Натомість дивлячись її можна вдосталь намилуватися краєвидами Одеси.

Дивитися: Oll.tvMegogo


Іван Сила (2018)

Івана Фірцака – знаменитий силач, що підкорив своєю величезною силою, увесь світ. Виступаючи на циркових аренах багатьох країн. Картина розповідає про життя Івана від першої перемоги до британського періоду Фірцака, тобто фактично до завершення кар’єри. Картина мала не великий бюджет, але дивитися її приємно. Це кіно буде цікаво людям будь-якого віку і до нього захочеться повернутися згодом, іще не один раз.

Дивитися: Oll.tvMegogo


Захар Беркут (2019)

Ця картина відзнята разом з міжнародними партнерами й робить ставку на широку аудиторію та гучні імена деяких акторів. В ній історію знаменитого козака зводять до тривіального конфлікту народів. В картині не побачиш величезних баталій. У сценарії вистачає дірок. Але у той же час, акторська гра і загальна атмосфера, компенсують ці недоліки, роблячи проект все ж цікавим та актуальним.

Дивитися: Sweet.tv


Червоний (2017)

Це кіно найкраще можна схарактеризувати так — історичний бойовик без екшену. В ньому буде йти мова про втечу зі сталінського ГУЛАГу. Картина має непоганий задум, але її не вистачає розмаху, що сюжетного, що в інших аспектах. Як наслідок, вона хоч і викликає певну цікавість, але все ж здається блідою і не достатньо виразною. Однак, важливість теми та цікавість деяких рішень, роблять її все ж актуальною для перегляду.

Дивитися: Megogo


Зустріч однокласників (2019)

Можна сказати що ця комедія, на даний момент лідер серед сексистських творів, що зняли в Україні. В центрі сюжету чоловік, що вирушають на зустріч однокласників. Жарти доволі низької проби та ситуації, які обігравали в великій кількості комедій аналогічного формату, створених в різних країнах, не сильно прикрашають фільм. Тим не менш, декому подобається комедії саме такого формату. Хоча більшості вистачить лише одного її перегляду.

Дивитися: Sweet.tvOll.tvMegogo


Стрімголов (2017)

Це мелодраматична історія про хлопця на ім’я Антон. Він дізнається що десь зовсім недалеко лунає війна. Але тільки вийшовши із психдиспансеру, він поки не знає, як відноситеся до неї і тих змін, що вирують навколо. Одного дня він зустрічає Катю. Дівчину вже деякий час намагається перевезти до Берліна її іноземний коханець. Антону й Каті добре разом, тому вона вирішує кардинально змінити свої плани на життя. Картина вийшла оригінальна та доволі цікава.

Дивитися: Oll.tvMegogo


IZI (2017)

Ісідоро італієць, а ще невдаха. Одного разу його брат доручає йому відвести на батьківщину українського заробітчанина. Ісідору через свою нерозважливість губиться на просторах України, тим не менш він прикладає усі зусилля, щоб виконати свою місію та доїхати до Кам’янки.

Насправді трагікомедію Маньяні, важко назвати українським кіно. Але воно знімалося на Україні та зробило спробу пролити світло на українську ментальність – душу. З легкої комедії стрічка трансформується у потужну драму про те, що рухатися вперед по життю можна різними способами.

Дивитися: Megogo


Фокстер і Макс (2019)

Ця картина орієнтована на підлітків і нагадує відразу декілька американських проектів, різних років та ступеню успішності. За сюжетом, в лабораторії були створені революційні нанороботи, що здатні подарувати володареві надможливості. Балончик в якому зберігалися роботи випадково потрапляє о хлопчика на ім’я Макс. Коли він малює ним (думаючи що це звичайна фарба) пса, роботи приймають його форму і починають вчитися, разом з тим товаришуючи з Максом.

По переду у друзів нелегкі іспити, адже бандити бажають захопити нанороботів з для власних цілей. Картина має свої недоліки, але в цілому є доволі непоганим фільмом для сімейного перегляду.

Дивитися: MegogoSweet.tv


Коли падають дерева (2018)

Перед нами еротична драма, що за стилістикою нагадує фільми 90-х. Історія дорослішання маленької Вітки та її сестри, сповнена помилок, зустрічей, закоханостей, розчарувань та нових спроб. Картина не відкриває щось нове, але доволі непогано передає закладені режисером ідеї. Вона розповідає про перехід від дитинства до дорослого життя, і про ті непрості етапи та іспити, що трапляються на цьому шляху.

Дивитися: Takflix


Мої думки тихі (2019)

За сюжетом, цього фільму фрілансер Вадим відправляється на Закарпаття, щоб записати звуки різноманітних тварин що живуть там. З собою він бере маму, щоб побути з нею і скоротити дистанцію, яка останнім часом збільшувалася між ними. Їх подорож повинна зруйнувати всі непорозуміння між сином та мамою, а також подарувати глядачеві віру у те, що чудеса трапляються зовсім поруч. Картина зібрала у прокаті понад 10 мільйонів гривень, що є непоганим показником для національного кіно.

Дивитися: Oll.tv


Ціна правди (2019)

Автором проекту виступила польська кінематографістка, яка з завзяттям взялася досліджувати тему Голодомору. Картина вийшла доволі полярною. З одного боку однозначно погана Радянська влада, з іншого знедолені несчастні українці. Ця полярність видається занадто сильною, адже не буває у нашому світі тільки чорного та білого.
Героєм стрічки стає Гаррет Джонс. Він валлійський журналіст, який прибуває до СРСР, щоб розкрити таємницю феномену успіху Сталіна. Дуже швидко журналіст розуміє успіху немає. Поступово історія заглиблюється у жах та морок тих подій, що розгорнулися на території України. Іноземному глядачу картина видається доволі переконливою. Але більшість українців розуміє, що вона все ж таки поверхнева і не відображає усіх складнощів та протиріч, які передували тій трагедії.

Дивитися: Sweet.tv


Dzidzio. Контрабас (2017)

Dzidzio не тільки незвичайний співак, що завоював свою царину в українському шоу-бізнесі, завдяки таланту, голосу та звичайно гострому гумору, але й людина що тяжіє до сторітелінгу. Ряд його робіт навіть можна віднести до короткого метру.

Дебют співака у повнометражному кіно вийшов не найкращім. Картина доволі яскрава і в цілому цікава, але дещо прісна. ЇЇ не вистачає жарті, а ті що є не влучають у ціль. Фільм звичайно заслуговує на увагу глядача. Але відверто кажучи, не кожен забажає передивитися його знов.

Дивитися: Youtube


Скажене весілля 2 (2019)

Продовження комедійної історії, що майже повністю повторює сюжет першої частини, вийшло непоганим але все ж таки не найкращім. Так змінилися деякі акценти, та ситуація. Трохи зросла роль тамади, що ж до усього іншого, картина дуже нагадує першу частину.

Тут є над чим посміятися, що осудити і про що подумати, але все ж таки друга частина не проявляє якоїсь індивідуальності. Хтось на це не зверне увагу, а для когось, це привід розчаруватися у фільмі.
Є шанс, що світ побачить і третя частина історії, адже є ще син Василя. Може саме вона зможе виправити ситуацію?

Дивитися: Sweet.tv


Пекельна хоругва, або Різдво козацьке (2020)

За неякісну графіку українське кіно сварять мало не на кожному прокатному фільмі. Об «Пекельну хоругву» теж розбили багато мечів і справедливо називають візуал недолугим. Утім, у фільмі за казкою Сашка Лірника є повно інших чеснот: енергійні герої, зрозуміла історія та хороша музика. За сюжетом, чорт вкладає парі з архангелом і мусить протримати козака в пеклі аж до Різдва. Інакше чорту доведеться одружитися. Натомість козак вчить малих чортенят мудрощам козацької справи й завдяки своїм друзям має всі шанси вийти з пекла. Під час прокату кіно лаяли чи не всі українські кінокритики. Але боятися виявилося нічого (окрім візуалу, неначе поцупленого у ютубера). Чорт знає, може це буде ваше нове улюблене кіно для всієї родини?

Дивитися: Sweet.tv


Зима у вогні (2015)

Ця картина перша, що стосується України і змогла досягти платформи Netflix. Вона веде мову про події на Майдані. Вона рясніє численними інтерв’ю з його учасниками, та вставками відомих відео звідти. Відносно не заполітизована, стрічка носить скоріше інформаційний характер. До картини варто звертатися сьогодні, щоб не забувати про ті події і давитися на них тверезо.

Дивитися: Netflix

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі