Знайомтесь: «Маніфест». Розсилка «ДовгийПес» про нас

«Маніфест» — платформа для просування української мови в ютубі. «Маніфест» починався як спільнота ентузіастів. Улітку 2019 року з’явився сайт із рейтингом. Його автор, відеоблогер Олександр Кіншов розповідає:

Спершу я записував відео російською. Потім вигадав шоу про подорожі “Мала, а де ми є?”, й надалі все робив українською. Почав думати, де ділитись контентом, знайшов фейсбук-спільноту “Маніфесту” і запропонував зібрати всі україномовні канали на сайті-рейтингу.

Олександр Кіншов

Тепер Олександр робить для «Маніфесту» шоу про український ютуб «Розбудова».

У рейтингу понад тисяча двісті каналів. Адміністратори щотижня переглядають заявки і додають нові канали.

Трешу дуже багато, — каже Олександр. — Один чоловік дуже наполегливо просив додати в рейтинг канал із єдиним роликом — рекламою приладдя для бджолярства. Авторів, які регулярно роблять україномовний контент, мало. Зате розділ музики в нас добре розвивається.

Якщо адміністратору важко визначитись, чи долучати канал, він радиться з наглядовою радою, до якої входять ютубери-активісти.

Проєкт намагаються монетизувати, продаючи значки для ютуб-каналів, закріплюючи канали на промо-місці вгорі рейтингу та збираючи пожертви через сервіс Patreon, де «Маніфест» має вже двадцятеро патронів.

Добре було б дійти до суми 400 доларів на місяць — цього вистачило б на стабільний розвиток і підтримку проєкту», — каже Олександр.

Для засновників «Маніфесту» важливо, щоб створення україномовного відеоконтенту стало ремеслом, на якому автори зможуть заробляти. Тому альтернативне розшифрування назви платформи — money first («гроші спершу»).

Джерело: ДовгийПес

4 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі