Як стати відеографом: поради, прийоми та переходи
Сьогодні відео стало одним з найпопулярніших способів передавати інформацію та розважати аудиторію. Успішний відеограф повинен володіти не тільки технічними навиками, але і мати художній сенс, бути творчим і уміти передавати інформацію так, щоб це було цікаво і зрозуміло для аудиторії.
У цій статті ми розглянемо, як стати відеографом та якими прийомами та переходами користуватися, щоб робити чудові відео. Також ми дамо поради щодо вибору обладнання та техніки, що може бути корисною у цьому напрямі. Якщо ви мрієте стати відеографом і хочете дізнатися, як це зробити, то ця стаття саме для вас.
Ютуб-канали для відеографів
Наш список є прекрасним ресурсом для тих, хто хоче навчитися створювати якісні відео і монтувати їх професійно. На сторінці ви знайдете список рекомендованих каналів на YouTube, які займаються тематикою відео монтажу. Ці канали містять велику кількість корисної інформації щодо всіх аспектів монтажу: від основних інструментів і налаштувань до складних технік і трюків. Наша сторінка також містить огляди різних програм для монтажу відео, які допоможуть вам обрати найкращий для ваших потреб. Завітайте до нас і знайдіть канали, які допоможуть вам стати кращим монтажером.
Хочете навчитися створювати якісні відео? Не знаєте, з чого почати? В цій статті ми пропонуємо вам кілька простих уроків, які допоможуть вам почати з відео зйомки і вивчити основні принципи відеостворення. Тут ви дізнаєтеся про налаштування камери, способи освітлення, створення інтересних композицій та монтажу, які допоможуть вам створювати качественні і ефектні відео. Так що не втрачайте часу і почніте вивчати уроки відео зйомки для новачків зараз!
- ЗНИМКА — зараз більше знімає про відеотехніку але має й цілі плейлисти по відеозйомці та фотошопу.
- Сергій Поліщук — 20 років працював на ТБ, тож який досвід точно має. На каналі купа контенту, та не сильно структурований і час від часу він повторюється.
- Edit Cat — незаслужено мало переглядів на якісному контенті. Є фундаментальні відео, є й окремі фішки. Контент регулярний.
- Щоденник ютубера — самий сок але мало.
- VGWorks — має хороший плейлист по Premiere Pro, який досі поповнює.
- ФільморізUA — робить по Premiere Pro і трохи менше по After Effects.
- Контора Непосмішного — напівмертвий, але має толкові відео про звук.
15 помилок відеографа
Чого не варто робити відеографу — 15 Порад для кожного відеографа! Якщо ви хочете розвиватись і не стояти на місці, якщо вам важливі ваші клієнти і якщо ви хочете насолоджуватись своєю роботою, то обов’язково перегляньте це відео! Не повторюйте цих помилок і ви будете потрібним та успішним відеографом та навіть фотографам ця інформація не буде зайвою! Зберігати матеріали в одному місці.
Як створити кіношне зображення за допомогою фільтрів
Як добитись тієї омріяної кіношної-м’якої картинки зі звичайної цифрової камери!? Немає можливості взяти в ренталі професійну камеру та димову машинку? Тоді зверніть увагу на фільтри з ефектом диму. Таким для мене став BLACK PRO MIST 1/4 від копанії TIFFEN.
Топ 5 переходів у відео
Сьогодні я покажу вам 5 дуже крутих переходів у відео, які може зняти кожен на будь-яку камеру або телефон. Для монтажу не знадобиться жоден супер софт, позаяк це буде звичайна склейка. Ви можете використовувати ці переходи для відео у тікток, інстаграм, для влоґів на ютуб і навіть для крутих промо роликів.
Перехід через колір/світло
Найпростіший і найпопулярніший перехід. Робимо наїзд камери на щось, чим можна повністю заповнити кадр — це буквально може бути будь-що, наприклад рюкзак, якась частина одягу тощо. Переходимо на іншу локацію і робимо від’їзд камери від того ж об’єкту. Це дуже просто й водночас справді ефектно.
Перехід через об’єкт
Другий у черзі — перехід через об’єкт. На першій локації панорамно ведемо кадр за нашою моделлю і заводимо камеру за якийсь об’єкт. Це може бути стіна/двері/дерево — практично будь-що. На іншій локації починаємо фільмування з виїзду камери через об’єкт, в ідеалі він (об’єкт, тобто стіна/двері/дерево тощо) має бути схожий за кольором на об’єкт з першого кадру. Тоді перехід вийде максимально чітким. Далі склейка і вуаля.
Ідеальне кадрування (об’єкт на тому ж місці)
Неймовірно ефектний перехід — зміна локації зі збереженням головного об’єкту зйомки на одному місці в кадрі. Виставляємо кадр на першій локації, чітко запам’ятовуємо положення об’єкту в кадрі. Дуже важливо також зафіксувати відстань до камери. Переходимо на іншу локацію і виставляємо той самий кадр. Далі склейка і все — перехід готовий.
Тряска камери
Так, всі ми знаємо, що чим плавніша зйомка, тим краще, але для цього переходу забудьте все, що знали раніше — щоб його зробити нам потрібно добряче потрусити камеру (тільки тримайте міцно, будь ласка). Трусимо камеру вкінці першого кадру і на початку другого, коли ми вже чарівним образом опиняємося на новій локації. Склейка — результат.
Свайп камери вниз/вбік
Найсмачніше я лишив наостанок, оскільки сам дуже люблю цей перехід. Точніше, серію переходів. На моменті, коли ви хочете перейти з одного кадру на інший, все, що необхідно, це різко ніби свайпнути камерою вгору. Наступний кадр почнеться так само зі свайпу знизу догори й закінчиться на об’єкті зйомки, який ми хочемо показати в кадрі. Можна робити навпаки: свайпаємо зверху донизу, затримуємося на хвильку на об’єкті фільмування й далі свайпаємо ще нижче. Наступний кадр аналогічний, але вже з іншим планом. Можна свайпати вліво чи вправо, як завгодно — це зробить ваш монтаж дуже динамічним.
Всі ці техніки можна поєднувати між собою — експериментуйте. Багато чого приходить під час імпровізації.
Як клонувати себе у відео
Зробити свого двійника на відео дуже просто! Як саме — показую у цьому туторіалі.
Як стабілізувати відео без стабілізатора
Як зняти відео без тряски, не використовуючи додаткової техніки? В цьому відео я покажу, як максимально бюджетно досягти крутого кіношного руху камери. Мої лайфхаки зможе повторити кожен з вас, навіть в домашніх умовах!
Як зняти рекламу пива
Зараз настав час для відеографа заробляти вдома, не виїжджаючи на локацію! У цьому відео я розповім вам, як знімати круту рекламу вдома. Предметна зйомка — це дуже просто! Також у цьому відео ви побачите, як розставляти світлову схему та які світлові прилади вам знадобляться.
5 помилок при зйомці відео. Робимо правильне налаштування камери
Як налаштувати камеру для зйомки відео? Яку кількість кадрів ставити? Яка витримка правильна? Коли найкраще світло для зйомки? Про все це я розкажу в даному відео.
+ розберемо 5 найчастіших помилок, які роблять початківці при зйомці відео.
Гайд по хромакею від Олександра Румянцева
Подивіться як правильно і ефективно робити круті ефекти для свого відео.
Шикарно