Список україномовних ютуб-каналів. Добірка від «По той бік новин»

В Україні легко набереться достатня кількість глядачів та підписників. Потрібно просто звести між собою ці два табори. Але і без того українськомовного контенту в ютубі — хоч греблю гати. При чому на будь-який смак — тільки дивилися б. Не вірите? Зараз ми вам це доведемо.

Наука

 1. Довколаботаніка. Гадали, науковці можуть тільки з кислими фейсами вдивлятися в мікроскопи? Зруйнуйте стереотипи разом із пізнавально-розважальним каналом про ботаніку, але не лише для ботанів. Автор Олексій Коваленко щойно перевзується в кеди і все вам розкаже…
 2. Агент Маргарита. Хочете зацікавити дітей наукою? Тоді підпишіть їх на канал їхньої ровесниці Маргарити. Школярка в буквальному сенсі відкриває світ, збирає зразки для досліджень, розглядає рослини під мікроскопом, цікаво розповідає про флору і фауну. Вони неодмінно подружаться.
 3. Клятий раціоналіст. Пропаганда раціоналізму. Презумпція наукового методу. Цікаві інтерв’ю з науковцями. Один із найкрутіших проєктів, що популяризують науку. Автор і ведучий Артем Албул.
 4. Цікава наука. Переклад і озвучення науково-популярних і освітніх відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Мета каналу — покращення ситуації із науковою грамотністю. Засновник — учитель фізики з Рівного Віталій Шевчук.
 5. Tokar.ua. Проєкт, присвячений космосу, технологіям та винаходам. Один з небагатьох україномовних проектів, який докладно пише про те, що відбувається в інтернеті — як в Україні, так і за кордоном.
 6. Лакуна. Короткі науково-популярні відеоролики до 5 хвилин на найрізноманітніші теми. Наприклад, останні два випуски присвячені суто українським фейкам. Автор Андрій Горбунов.

Освіта

 1. WiseCow. Відеолекції з мистецтва, історії, культури, літератури, кінематографу та моди. Після перегляду всіх курсів ви либонь зможете підтримати розмову на будь-яку тему.
 2. Англійська по-простому! Засновник каналу — Ростислав, учитель з англійської мови, автор посібника «Англійська по-простому!» Нині проживає в Лондоні, де на місцевих прикладах розповідає, як найефективніше вивчати англійську.
 3. NEED / animation studio. Анімаційна студія NEED розробила цикл освітніх відео. Мета каналу — зробити знання цікавими, зрозумілими, легкими для сприйняття, зруйнувати стереотипи в системі освіти та суспільстві.
 4. Сергей Ткаченко. Канал про математику зрозумілою мовою. Формули та рівняння пояснюють буквально на пальцях. Деякі відеоролики допоможуть учням підготуватися до ЗНО.
 5. Wild Fox. Мета каналу — популяризація знань з історії та культури України. В розважальній формі розкривають найрізноманітніші теми з найнеочікуваніших сторін — від давньоруської кухні до бізнесменів Русі.

Мандри

 1. Ukraїner. Експедиція Україною: Закарпаття, Приазов’я, Полтавщина, Полісся, Бессарабія, Сіверщина, Поділля, Карпати, Буковина, Галичина, Таврія, Причорномор’я, Слобожанщина, Наддніпрянщина, Волинь, Запоріжжя. Подорожі, активний туризм, відкриття, мандри, антропологія та етнографія.
 2. Відвідати всі країни. Вони проїхали автостопом сотні кілометрів Китаєм. До того мандрували В’єтнамом на мотоциклі без водійських прав. І про все це зняли смішний міні-серіал. У майбутньому планують відвідати всі країни.
 3. Двоколісні хроніки. Вони мандрують навколо світу на велосипедах всією сім’єю: музиканти гурту «Фолькнери» Володимир Муляр, Ярина Квітка та їхній малюк Марко, що народився в подорожі. Це не постановочне тревел-шоу зі знімальною групою, все по-справжньому. Вони показують світ таким, яким його бачать. У відео можна почути музику, яку вони написали просто під час подорожі. Часом у кооперації з місцевими музикантами.
 4. Орест Зуб. На каналі мандрівник та письменник Орест розповідає, як можна поєднати роботу з мандрами. Наразі він побував уже в понад 100 країнах світу та збирається відвідати решту.
 5. ПроПоходи. Сама назва каналу говорить за себе. Його автори бігають у гори з сучасним спорядженням та даляться враженнями від останніх досягнень в світі полегшеного туристичного екіпірування.

Їжа

 1. їzhakultura. Науковий та освітній проєкт про гастрономічну культуру. Мета — популяризувати дослідження харчової культури в Україні. «Ми прагнемо зберегти та донести до читачів давні кулінарні техніки, народні рецептури, регіональні харчові практики, котрі є частиною нематеріальної спадщини українців», — йдеться в анонсі каналу.
 2. Смачна країна з Костянтином Грубичем. Відомий телеведучий подався в ютуб і заснував свій кулінарний канал. Тепер він мандрує Україною, навчається у місцевих кухарів готувати регіональні страви. Підписуйтеся на канал, аби бути завжди ситим і задоволеним.

Кіно

 1. Geek Journal. Дотепні огляди українських та світових фільмів, актуальні новини зі всього світу та ще багато цікавого контенту. І все це з добірним гумором та дрібкою самокритики. Автор і ведучий — Тайлер Андерсон.
 2. Загін кіноманів. Підкреслено суб’єктивні огляд на українські та світові прем’єри, репортажі з прем’єр та фестивалів, різноманітні рейтинги фільмів. «Мій канал спеціалізується на обговоренні саме українського кіно, тому що воно як ніколи потребує підтримки», — пише автор Віталій Гордієнко.
 3. #BABYLON’13. Проєкт створила спільнота кінематографістів під час Революції Гідности. Відтак відео на каналі переважно про Майдан, війну, Крим і Донбас. Їх знають і дивляться в Україні та далеко за її межами.

Футбол

 1. Вацко Live. Півторагодинне інтерв’ю з легендарним воротарем Олександром Шовковським? Будь ласка! На цьому каналі він вам розкаже про можливість очолити Динамо, перспективи збірної на Євро-2020, ставлення до Володимира Зеленського. І це лише один приклад з особистого каналу футбольного коментатора та експерта Віктора Вацка.
 2. Бомбардир. «Стріляючі гості, забивні теми, захоплюючі репортажі про український футбол», — так себе представляють автори каналу. І це правда. Відкриваємо навмання перший-ліпший випуск — екс-капітан Динамо Андрій Ярмоленко у власній гіперлюксовій квартирі на 44 поверсі в Лондоні розповідає про своє закордонне життя.
 3. Трендець. Атмосфера та бекстейдж українського футболу. Виїзди до команд і героїв. Веселі та запальні відеоролики для підняття командного духу.
 4. Football Hub. Футбольна аналітика та новини з України та світу. Команда журналістів програми «Про футбол» створила на ютубі поле, де можна не обмежувати себе телеформатом. Тут вам і звичні програми, і трансляції, і ретро-відео, і інтерв’ю у цікавих людей із футболу та навколо нього, нарізки найцікавіших ігрових моментів.

Гумор

 1. Ira Fiinka. Гуцульський гумор в чистому вигляді і без прикриття. “Єкшо тобі тут подобаєси – став палец дгорі і підписуйси на мене, а єк ні – то ні*єра ти не знаєш про гуцулский гумор…” – презентує свій канал авторка Ірина Вихованець.
 2. Kolegi Studio! (Наші без раші). Український гумористичний контент із сенсом.
 3. Наша файта. Серед проєктів, які робить студія: перший закарпатський мультсеріал “Наша Файта”, передача “Двести з Дмітрійом Пасульовим”, проєкт “Мама не казала” та інші.

Відеоігри

 1. Alex_D20. Стріми українською мовою, відео комп’ютерних ігор, проходження, огляди.
 2. PlayStation Ukraine. Навіщо українська мова в іграх? Чому люди вирішують робити українську локалізацію? Що це їм дає? Це більше патріотично чи бізнесово? З якими труднощами стикаються локалізатори? Що потрібно, аби українська локалізація була в кожній грі? На ці та інші питання шукають відповіді автори каналу.

Різне і цікаве

 1. Зупини лося. У вас завищене почуття справедливості? Тоді вам сюди. Мета проєкту — підвищити культуру на українських дорогах. Автори каналу спортивні журналісти Костянтин Андріюк і Сергій Болотніков знаходять водіїв-порушників і пояснюють їм ПДР, змушують дотримуватись правил і навіть провчають злісних порушників.
 2. STERNENKO. Блог про українську політику та актуальні події в нашій країні. «Тут постійно відбувається щось незвичайне і часто абсурдне. Особливо в політиці. Тому я не можу мовчати і викладаю на цьому каналі відео зі свого життя та веду блог на політичну (і не тільки) тематику», — анонсує автор каналу Сергій Стерненко.
 3. ШобШо?. Соціально-політичне гумористичне шоу про проблеми сучасного суспільства.
 4. Кухонний Трьоп. Не розумієте англійську, а зарубіжні програми подивитися хочеться? На цьому каналі безліч українських перекладів найрізноманітніших зарубіжних подкастів: лекції та інтерв’ю. Тут ви можете переглянути програми Джо Роґана, Джодана Пітерсона, Біла Бьора, Екгарта Толле та інших.
 5. Ліричний кінолог. Перший український ютуб-канал про проблеми кінології. Автор — професійний кінолог та суддя Кінологічної спілки України з робочих якостей собак, його пес — справжній службовий собака. На каналі він навчає правильно будувати стосунки з домашніми тваринами.
 6. Третя Паралель. Канал для любителів коміксів і графічних романів. У програмі «Баляндаси» можна переглянути інтерв’ю з письменниками, перекладачами, видавцями та мальописцями.
 7. Дядько Максим. Перший україномовний канал, присвячений металообробці. WHF, запитаєте ви? Значить, ви не бачили, які черги за автографом збирає Дядько Максим.
 8. ISLND TV. На каналі безліч проєктів на будь-який смак. Є Агенство Медійної Безпеки, що розбирає роботу журналістів, політиків, аналізує інформпростір України загалом. Є Лекторій, програми класичної музики та про здоров’я, проєкт Рагулі про агресивний несмак українського бомонду і не тільки.
 9. ТиДиви. Набридло, що ютуб укотре пропонує переглянути російськомовні відео чи музику? ТиДиви вирішить цю проблему. Це агрегатор виключно україномовного відео з просторів ютубу.
 10. MariAm Blog. Огляди коміксів, фільмів та інтерв’ю з цікавими творчими людьми. Авторка Мар’яна Янкевич.

Джерело: По той бік новин

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
3 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ігор
Ігор
3 роки тому

Я здивований, що у відеоіграх AlexD20, а не Падон. Падон же об’єктивно кращий і цікавіший, у всьому.

trackback
2 роки тому

[…] різножанрові медіа, зокрема гумористичні, як от добірка від спільноти «По той бік новин». Та після їх […]