Як готуватися до зйомок

Хочете докладніше дізнатися про обладнання перед тим, як почати знімати ролики для YouTube? У цьому уроці ми розповімо про камери й пристрої для звукозапису, а також про те, що роботи зі світлом.

Вибір обладнання

Щоб знімати відео для YouTube, потрібно мати хоча б загальне уявлення про відеоапаратуру. На початку шляху у вас можуть виникати питання: «Яку камеру мені використовувати?» або «Яким чином я можу працювати зі звуком і світлом?».

Якщо вам багато що незрозуміло, не поспішайте і вивчайте питання поступово. Пам’ятайте про цілі й стилістику відео. Дехто прагне досягти ідеального зображення, а іншим підходить більш повсякденний і природний образ.

Якщо ви не хочете одразу витрачати багато грошей, підберіть собі недороге обладнання й оновлюйте його за необхідності.

Нижче ви знайдете огляд найбільш затребуваного обладнання для зйомки роликів на YouTube.

Швидко створюйте відео за допомогою смартфону.

Порада

Камери

Вибір камери — один з найважливіших моментів при підготовці до зйомки. Не існує варіанту на всі випадки життя, тому керуйтеся тим, якого ефекту ви хочете досягти. Нижче ми розповімо про два основні типи камер:

  • Компактна камера. Такі камери прості у використанні й прекрасно підходять для частих зйомок відеоблогів у різних умовах. Деякі з них оснащені поворотним РК-дисплеєм, тож ви зможете спостерігати за зйомкою. Ці камери при відносно невеликій ціні (близько 500 дол. США) можуть знімати з роздільною здатністю Full HD.
  • Цифрові дзеркальні камери можуть надати зображенню більше кінематографічності, але вимагають додаткових навичок. З такими камерами можна використовувати різні об’єктиви, які складніше сфокусувати. Дзеркальні камери коштують дорожче (від 500 до 2500 дол. США). Їх обирають автори, які хочуть добитися більш професійної або художньої картинки.

Крім цього, пам’ятайте, що практично на кожному смартфоні або планшеті є камера. Якість зображення, звичайно, буде гірше, але ви в будь-який момент можете почати знімати ролики й поступово накопичити на більш професійне обладнання.

Подивіться на камери яких фірм і моделей інші автори залишають позитивні відгуки.

Порада

Як знімати відео на смартфон

Дізнайтеся, як створювати чудові відео на смартфоні.

Звук

Хороший звук у відео необхідний. Пам’ятайте, що глядачі, як правило, більш поблажливі до невдалого освітлення, ніж до низької якості звуку. Тут ми розглянемо кілька рекомендацій щодо вибору мікрофона й підкажемо, як поліпшити якість звуку у відеороликах.

Якщо ви використовуєте вбудований мікрофон камери, краще розташувати її на відстані близько метра від персонажів ролика. Налаштування запису на зовнішній мікрофон будуть залежати від місця зйомок та інших чинників.

Деякі автори купують спрямовані мікрофони з середньою вартістю 150-250 дол. США. Оскільки таке обладнання можна направляти на певний об’єкт, воно може записати більш натуральний звук на широкому діапазоні частот.

Якщо ви хочете записати мову людини, яка знаходиться далеко від камери, можете скористатися бездротовим нагрудним мікрофоном (середня вартість — 200-600 дол. США), який кріпиться до одягу. Такий мікрофон підійде, наприклад, для запису мови фітнес-інструктора під час тренування.

Переконайтеся, що у вашій камері є роз’єм для зовнішнього мікрофона.

Порада

Освітлення

Багато авторів використовують двоточкове світло, яке передбачає два джерела освітлення, розташованих один навпроти одного. При такій схемі ключове світло забезпечує основне освітлення, тоді як зовнішнє — пом’якшує тіні.

Ви також можете використовувати м’яке або розсіяне світло. Лампи розсіяного світла коштують дешевше, споживають менше енергії та маскують недоліки. Одна лампа з м’яким світлом відмінно підійде для зйомки крупним планом. Таке світло можна використовувати, щоб і підсвітити фон або якісь елементи в кадрі.

Не забувайте про найяскравіше джерело світла — сонце! Можна провести зйомку на вулиці або біля вікна. Деякі автори навіть вважають за краще знімати в певний час, щоб використовувати тільки денне світло. Адже так простіше й дешевше!

Якщо ви перебуваєте в русі під час зйомки, використовуйте накамерне світло.

Світлодіодні та флюоресцентні лампи нагріваються менше, ніж лампи розжарювання.

Поради

Що далі?

Крім обладнання для зйомки автори відеороликів використовують різні програми для редагуванню відео. Можливо, якийсь простий відеоредактор вже встановлений на вашому комп’ютері. Також ви можете скористатися онлайн-інструментами.

Якщо ви хочете накладати складні ефекти й монтувати відео на більш високому рівні, скористайтеся платними програмами з редагування відео, які можуть коштувати від 100 до 1000 дол. США.

Ви завжди можете знайти цінні поради щодо апаратури, світла, звуку та інших моментів знімального процесу на YouTube. Адже автори постійно діляться своїм досвідом. Розкажіть іншим користувачами YouTube, як самі вчилися знімати відео!

Не чекайте, що все одразу вийде ідеально. Почніть знімати й вдосконалюйте свої навички.

Порада

Практика

  • Складіть кошторис для обладнання. Визначте, скільки і на що ви готові витратити.
  • Подивіться відгуки на різні камери. Які характеристики здаються вам найбільш важливими?

Продумайте свою ідею

Дізнайтеся, як побудувати сюжет на основі ідеї та впевнено почуватися перед камерою.

Продумайте свої цілі

Перш за все, подумайте про концепцію вашого каналу. Чому ви вибрали YouTube і чого хочете досягти завдяки своїм роликам? Відомі автори говорять, що ключ до успіху — робити те, що вам дійсно подобається.

Працюючи над проектом, запитайте себе, що ви хочете донести в роликах і до кого.

  • Визначте свою аудиторію. Вирішивши створювати контент на YouTube, подумайте, для кого ви хочете знімати відео і що цікавить цих людей. Якщо ви вже почали вести канал, вивчіть інформацію на вкладці «Аудиторія» в розділі «Статистика».
  • Керуйте взаємодією з глядачами. Знімаючи відео, враховуйте особливості вашої аудиторії. Наприклад, підбираючи манеру мови в роликах, потрібно брати до уваги вік, країну проживання та інші характеристики глядачів.

Люди створюють відеоролики з багатьох причин. Визначте свою нішу, щоб точніше зрозуміти, які ролики вам подобається робити. Але пам’ятайте, що незалежно від жанру або формату, існують загальні стратегії розвитку каналу, які можуть збільшити ваші шанси на успіх.

Вивчіть свою аудиторію. Подивіться, як автор з Ірландії Хейзел Хейз (Hazel Hayes) використовує дані звітів, щоб краще розуміти свою аудиторію.

Створіть свою історію

Тепер можна перейти до побудови сюжету. Створення та розвиток ідеї — процес індивідуальний, але ми можемо дати вам кілька порад:

  • Проведіть мозковий штурм. Обмірковуйте будь-які варіанти, дайте волю уяві. Записуйте всі варіанти, особливо якщо плануєте знімати відео разом з кимось.
  • Приберіть зайве. Якщо у вас набралося дуже багато ідей, звузьте список. Відзначте найцікавіші концепції, а потім вирішіть, які з них ви хотіли б втілити у відео.
  • Створіть історію. Коли ви зупинитеся на конкретній ідеї, подумайте про ключові елементи сюжету. Наприклад, створюючи відеоблог, відзначте основні моменти історії, якою ви хочете поділитися.

Запишіть, що плануєте сказати перед камерою. Для цього можна використовувати різні підходи. Деякі автори фіксують основні питання, щоб не забути проговорити їх. Можна записати все більш детально, вказавши порядок сцен і найважливіші репліки.

Для зйомок складного відео напишіть сценарій з репліками акторів і вказівками для знімальної групи. Шаблони сценаріїв можна знайти в інтернеті.

Дотримуйтеся свого стилю розповіді. У кожного автора своя манера мови, тому розповідайте історію так, як це можете зробити тільки ви. Навіть якщо ви ніколи раніше не складали сценаріїв, просто пишіть так, як вважаєте за потрібне.

Відвідайте заплановане місце зйомки, щоб перейнятися його атмосферою.

Діліться новими ідеями з підписниками на YouTube.

Продумайте формат сценарію, з яким вам буде зручно працювати.

Поради

Історії часто народжуються з чогось зовсім звичайного. Іноді краще джерело натхнення сидить просто перед вами або, як у випадку з котом Саймона, на кошику з брудною білизною.

Репетируйте

Музичні гурти зазвичай репетирують перед тим, як перейти до запису в студії. Автори роликів YouTube часто роблять те саме. В ході репетиції ви можете визначити й усунути всі недоліки до зйомок.

Кількість і специфіка репетицій залежать від формату відео. Використовуйте різні підходи:

  • Вичитування. Якщо у вас є сценарій або текст з прописаними ключовими моментами, проговоріть свої репліки від початку до кінця. Ви почуєте себе і зрозумієте, як можна поліпшити текст або спосіб його подачі.
  • Практика на місці зйомок. Така форма репетиції здебільшого стосується технічних моментів. Практикуючись на місці зйомки, ви можете визначити можливі проблеми, пов’язані з особливостями оточення.
  • Прогін — це генеральна репетиція з усіма героями й знімальною групою. Наприклад, якщо у відео будуть трюки, репетиція допоможе упевнитися, що під час зйомок все пройде гладко.

Кількість репетицій залежить від складності відео. Якщо в кадрі будете тільки ви, спробуйте потренуватися перед дзеркалом і записати відео на телефон, щоб зрозуміти, як вести себе перед камерою. Необов’язково комусь показувати відзнятий матеріал, але якщо вам потрібен погляд збоку, попросіть родичів або друзів поділитися враженнями.

Практика

  • Проведіть мозковий штурм і запишіть кращі ідеї для ролика.
  • Обговоріть варіанти сюжету з друзями, щоб дізнатися їхню думку.

Підготовка до зйомок

Завжди необхідно ретельно готуватися до зйомок. Дізнайтеся, як вибрати відповідне місце для запису і потрібні інструменти, а також як оформити відео

Оберіть місце для зйомки

Шукаєте ідеальне місце для зйомок? Багато авторів YouTube знімають відео у будинку. Цей варіант відмінно підходить для абсолютно різних роликів: оглядів ігор, відео з розпакування товарів, уроків макіяжу тощо. Проте, що б ви не знімали, найкраще відвести під зйомку окрему кімнату.

Автори YouTube часто знімають відео на вулиці. Наприклад, якщо ви ведете відеоблог про подорожі, велика частина матеріалу буде відзнята в дорозі. У певних випадках потрібно знайти відповідне оточення, яке відобразить атмосферу сюжету.

У будь-якому випадку, при виборі місця для зйомки важливо врахувати освітлення та акустику. Переконайтеся, що обрана вами локація безпечна. Якщо збираєтеся знімати на вулиці, не забудьте врахувати такі фактори, як прогноз погоди, можливість і способи доставки обладнання до місця зйомки, доступ до розеток та ін.

Ви також повинні пам’ятати, що для зйомки вам може знадобитися дозвіл власника об’єкта, який ви знімаєте, або навіть перехожого, який потрапив у кадр. У деяких країнах існують місця, де заборонена будь-яка зйомка. Це може бути зал суду або урядова будівля.

І остання порада: поважайте приватне життя інших людей і не розкривайте занадто багато інформації про себе. Якщо знімаєте відео будинку, переконайтеся, що в кадрі не видно вашу електронну адресу. Де б не проходили зйомки, не порушуйте чужі права на конфіденційність (не використовуйте в роликах зображення, голос та іншу особисту інформацію людей без їхнього відома).

Рекомендуємо приїхати на місце зйомки заздалегідь у той же час доби, коли ви плануєте знімати.

Дізнайтеся, чи потрібен вам дозвіл на зйомку.

Поради

Ваш стиль

Крім місця зйомки ви можете також підібрати для каналу візуальний стиль, який буде залежати від вашого образу, фонів, реквізиту та костюмів. Подумайте, як все, що знаходиться в кадрі, буде підкреслювати вашу особистість і бренд. При підборі оформлення для каналу пропонуємо звернути увагу на наступні аспекти:

  • Фон. Намагайтеся підбирати фон залежно від жанру відео. Наприклад, гумористичні відео краще знімати в умовах сильного освітлення. Якщо ж канал присвячений серйозним темам, використовуйте більш темні кольори або приглушені тони. Щоб виділити об’єкти, розмістіть їх на контрастному тлі або незвичайній поверхні. Стежте, щоб на тлі не було предметів, що відволікають увагу.
  • Одяг. Одяг може багато розповісти про людину, тому не бійтеся експериментувати. Щоб заощадити, багато авторів шукають вінтажний одяг в оголошеннях або в магазинах секонд-хенд. Капелюхи, прикраси, сумки та інші аксесуари можна знайти на онлайн-аукціонах.
  • Бренд. Важливо, щоб ваш зовнішній вигляд відповідав стилістиці каналу. Наприклад, на каналі про відеоігри можна з’являтися в повсякденному одязі, але якщо ви ведете канал компанії, краще виглядати більш офіційно. Щоб знайти свій стиль, корисно перепробувати безліч варіантів.

Підготуйте обладнання

До початку знімального процесу потрібно підготувати необхідне обладнання. Якщо ви ще не підібрали апаратуру для зйомки, ознайомтеся з нашими рекомендаціями. Читайте відгуки покупців і обговорення на онлайн-форумах, щоб визначитися з вибором.

Для зйомки деяких роликів потрібна додаткова підготовка. Наприклад, якщо ви знімаєте далеко від будинку, слід врахувати кілька моментів:

  • Перевірте камеру, світло і мікрофон.
  • Налаштуйте камеру і задайте потрібний дозвіл.
  • Ретельно упакуйте та виділіть знімальне обладнання для перевезення.
  • Зарядіть акумулятори та, за необхідності, візьміть зарядний пристрій.
  • Візьміть з собою додаткові акумулятори, карти пам’яті й жорсткі диски.

Ви також можете зробити кілька копій сценарію або основних тез для відео. Передайте кожному в команді постановочний план і дайте основні вказівки. Графік усіх заходів можна внести в загальний онлайн-календар. Кожен автор працює по-своєму, тому дійте, як зручно вам.

Деякі готують для відео монтажний лист, де для кожної сцени прописують ракурси та інші деталі. Нарешті, якщо ви знімаєте далеко від будинку, подбайте, щоб у команди були вода, їжа, доступ до туалету тощо. Заздалегідь готуйтеся до зйомок. Це допоможе уникнути неприємних сюрпризів.

Практика

  • Виберіть три відеоролика, стиль яких вам подобається. Виділіть їх ключові особливості.
  • Складіть список відповідних місць для зйомки, костюмів і реквізиту.

Джерело: YouTube Creator Academy

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Віталій
Віталій
4 роки тому

Дуже цікаво!