Про подорожі, велосипеди та Ютуб. Інтерв’ю з автором каналу «У мандри»

Іван Гриців, засновник каналу про подорожі й велосипеди «У мандри», розповів в інтерв’ю, як складає маршрут, відпочиває за 100 гривень і чому не просто подорожує, а розповідає про це на своєму каналі.

Як довго ти вже подорожуєш?

Подорожувати я почав у 15 років. Вперше поїхав до Львова на «сходку» дуже популярної гри Minecraft. Там я познайомився з людьми, які розповіли, що можна не тільки вдома сидіти, а пізнавати щось нове.

Подорожувати Україною — це дорого?

Україна — країна контрастів, не раз переконувався. Тому тут усе залежить від бажань. Хочеш дешево й сердито — автостоп, поїзд і, звісно, ночівля в наметі — витратиш 100 грн. Хочеш з комфортом — готелі, ресторани, екскурсії — тоді це 1000 грн і до нескінченності. Для себе зрозумів, що дикуном подорожувати цікавіше. Але тут кожному своє.

Яке місто запам’яталося тобі найбільше? Хотів би відвідати його знову?

Я був не в багатьох містах — більше ціную природу. Але з тих, де був, однозначно Львів.

А яке місце хочеш відвідати в майбутньому?

Можливо, це банально, але я хочу об’їздити всю Україну. А це приблизно 25000 км.

Твій канал, окрім подорожей, акцентує на велосипедах. Дай кілька порад нашим глядачам, які тільки збираються пересісти на два колеса.

Потрібно брати той велосипед, який подобається. Все залежить від того, як він кататиме. Можна взяти б/у, а можна новий. Якщо новий, то ціна на хороший велосипед стартує від 10000 грн.

Велосипеди в Україні стають трендом. Як ти вважаєш, чому?

Пов’язано це зі зручністю використання: часто можна доїхати з точки А в точку В куди швидше, ніж автомобілем чи маршруткою. А ще це екологічніше і здоров’я покращується.

Зараз тренди змінюються, тому здоров’я та менші затрати часу є основним. Є міста, в яких розвивається велоінфраструктура. І це також впливає, бо людина, що стоїть у заторі, бачить, як повз неї їдуть велосипедисти й досягають цілі швидше. Це руйнує певний психологічний бар’єр.

Скільки витрачаєш на додаткове спорядження для велоподорожей?

Основне — це шлем, вартість якого 500-1000 грн. І латки з насосом. Це той мінімум, без якого не обійтися.

Чи звертаєш увагу на погоду перед початком подорожі, чи для тебе це не важливо?

Погода, після того, що я пережив у подорожах, не проблема. Тому, звісно, розумію, якщо буде стильний дощ, я не витрачаю всі сили, щоб їхати по калюжах, а більше фокусуюся на тому, щоб довший шлях проїхати. Якщо я знаю що ввечері буду вдома, то не думаю про це, а їду в болото.

Ти складаєш маршрути перед поїздкою сам чи користуєшся готовими?

Маршрут? Ні не чув. Перед поїздкою можу оглянути місця, які ймовірно трапляться на шляху. А переважно знаю кінцеву ціль, їду по знаках і запитую місцевих. У крайніх випадках користуюся GPS. Так подорожі стають цікавіші.

А тепер давай ближче до Ютубу. Що змусило тебе створити канал?

Це було ввечері. Я перерисувався з однією людиною, якій казав, що, мабуть, було б круто показувати людям, як я подорожую. І ця людина підказала зробити канал. Тож тепер я тут: вчуся, працюю та розвиваюся.

Якою відеокамерою та софтом користуєшся?

Основна техніка — це екшен камера Sony HDR-AS50.
Спочатку монтував у Sony Vegas, але вже роки три як перейшов на Adobe Premiere Pro.

Зараз дедалі більше каналів на велотематику. Кого з України ти дивишся, можеш порадити глядачам?

Україномовного вело-блогера знаю лише одного, тому у вільний час спостерігаю за новинками на каналі «Bike In City».

5 3 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі