Як додати зміст до відеороликів на Ютубі

Зовсім недавно в Ютубі з’явилась нова функція — зміст відеоролика. Активні користувачі вже помітили її та активно користуються. Але є деякі непорозуміння серед ютуберів. Не всі знають як правильно зробити зміст, щоб його обробив новий функціонал, а головне навіщо.

Що таке зміст

Для розуміння про що йде мова, знімок екрану:

Зміст відеотвору в ютубі

Нова функція розділяє відеотвір на окремі частини. Заголовок тієї, що відтворюється потрапляє на панель керування, а стрічка відтворення розділяється на шматки, що відповідають конкретному пункту зі змісту.

Дуже зручна річ. Ютубери, що знімають довгі, змістовні ролики, або ж записують інтерв’ю чи складають музичну добірку, давно користуються так званими “таймкодами”, імітуючи таким чином зміст. Це робиться для комфорту глядача і затягування його уваги у ті шматки відео, які зацікавили б його найбільше.

Як зробити зміст

Новий функціонал використовує стару практику, тому фактично ніякої нової роботи не додається. А у деяких випадках ця функція зайшла у відео автоматично. Проте, є певні правила для оформлення:

  1. зміст має бути в описі до відео;
  2. зміст має починатися із запису: 00:00 та вашої назви;
  3. кожна частина часової мітки, має бути двозначною:
    00:00 назва 1
    01:12 назва 2
    20:30 назва 3
    01:08:03 назва 4…
Приклад оформлення змісту

Чому у мене не працює?

Не хвилюйтесь, у мене також не одразу спрацювало. Причиною було непорозуміння з оформленням. Зміст не працює з однією цифрою, наприклад: 1:23. Потрібно виправити на: 01:23. Якщо в описі буде хоча б один запис у старому форматі, то зміст не працюватиме. Також не забувайте про початковий запис — 00:00

Навіщо робити зміст?

Як я вище писав — для зручності глядачів. Є стереотип, що подібне розділення відео потрібне лише для добірок музики чи фільмів. Де є чіткі переходи від одного твору до іншого. Але насправді зміст потрібен для будь-якого продуманого сюжету. Справжні майстри у відеоблоґерстві умовно розділяють свої відео на певні тематичні чи емоційні частини. Саме їх й потрібно записувати у зміст.

Окрім того, що глядач матиме змогу швидко перемикатися на потрібну йому тему, ви ще отримаєте додаткові бонуси. Зміст сприяє збільшенню часу перегляду. Без часових позначок глядач закриє відео, якщо у ньому затягнутий вступ, чи присутня велика кількість “води”. А коли є мітки — перейде зразу “до діла”. Також зміст дає змогу краще зрозуміти пошуковим роботам про що йде мова у відео. Користуйтесь цим, як ще однією можливістю, забити опис ключовими пошуковими словами. Але дуже обережно. Зміст має вказувати справді на те, про що в тій частині йде мова, інакше можна зловити санкції.

Доповнення 11.03.2021

???? Google оновив свій пошук, додавши зміст до відео. Тепер відкривань першого відео у видачі пошуку стане більше. Під ним з’явився великий додаток зі стопкадрами, який формується із доданого до опису змісту.

Це привертає увагу користувача, а також дає розуміння яку саме інформацію містить відео. Творцям же, тепер варто буде уважніше складати свої описи і точно не нехтувати цією можливістю.

Ключові моменти відео
Ключові моменти відео.
5 5 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
2 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Костя Ендерменко
Костя Ендерменко
3 роки тому

Тепер буду використовувати. Дякую!