МаніфестФінансиЩо таке Bitcoin. Перша криптовалюта

Що таке Bitcoin. Перша криптовалюта

Bitcoin — це цифрова форма грошей, але, на відміну від звичайних фіатних валют, до яких ми всі так звикли, вони не перебувають під контролем центрального банку. Основа управління фінансовою системою Bitcoin – це тисячі комп’ютерів, розподілених по всьому світу. Будь-хто може взяти участь в роботі цієї екосистеми після встановлення певного програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом.

Bitcoin був першою криптовалютою, анонс якої відбувся у 2008 (і запуск у 2009 році). Він надає користувачам можливість відправляти та отримувати цифрові гроші (bitcoin, b в нижньому регістрі або BTC). Але основна риса, яку робить цю валюту такою привабливою, це те, що її не можна піддати цензурі, кошти можна витрачати більше одного разу, а транзакції можна здійснювати в будь-який час і з будь-якого місця.

Навіщо користуватися Bitcoin?

Люди використовують Bitcoin з ряду причин. Багато цінують першу криптовалюту за її інклюзивний характер (від англ. Permissionless), тобто будь-хто, маючи підключення до інтернету, може відправляти та отримувати ці монети. Це чимось схоже на готівкові гроші, через те, що ніхто не може перешкодити вам використовувати їх, і така перевага даних коштів в цифровому середовищі означає, що за допомогою Bitcoin ви можете обмінюватися валютою по всьому світу.

Що робить Bitcoin цінним?

Bitcoin є децентралізованим, стійким до цензури, безпечним і безмежним.

Остання риса зробила його вкрай привабливим для таких випадків використання, як міжнародні грошові перекази та платежі, за умови небажання користувача розкривати свої особисті дані (як у випадку з використанням дебетової або кредитної картки).

Замість того, щоб витрачати свої Bitcoin, багато хто воліє зберігати їх на довгострокову перспективу (також відому як холд). Bitcoin отримав прізвисько “цифрове золото” через обмежену кількість доступних монет. Деякі інвестори розглядають Bitcoin як засіб заощадження. Причиною цьому послужила наявність таких факторів як: дефіцит і складність виробництва, його також часто порівнюють з дорогоцінними металами, такими як золото або срібло.

Холдери вважають, що наявність цих рис у поєднанні з глобальною доступністю і високою ліквідністю роблять його ідеальним засобом для збереження багатства протягом тривалих періодів. Вони переконані, що цінність Bitcoin згодом тільки продовжить зростати.

Як працює Bitcoin?

Коли Аліса створює транзакцію Бобу, вона не відправляє кошти так, як ви того очікуєте. Це не має нічого спільного з цифровим еквівалентом передачі йому доларової банкноти. Це більше схоже на те, що Аліса пише на аркуші паперу (який всім доступний для ознайомлення), що вона передає Бобу свій долар. Коли Боб відправляє ті ж кошти Керол, вона може побачити, що у Боба є гроші, переглянувши операції записані на аркуші.

Цей лист являє собою особливий вид бази даних і його назва в системі Bitcoin — блокчейн. Всі учасники мережі мають в наявності копії такої бази, які зберігаються на їх пристроях, а також вони постійно контактують один з одним для синхронізації нової інформації.

Коли користувач робить платіж, він транслює його безпосередньо у peer-to-peer мережу, яка не є централізованим банком або установою з обробки грошових переказів. Щоб додати нову інформацію, блокчейн Bitcoin використовує спеціальний механізм, під назвою майнінг. Саме завдяки цьому процесу нові блоки транзакцій фіксуються у вигляді записів у блокчейні.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Хочете підтримати проєкт? Це просто!

Не соромтеся, ставайте нашими патреонами оформивши щомісячний платіж. Це допоможе спільноті не тільки триматися на плаву, а й мчати вперед на всіх вітрилах.

Розробка та підтримка — «Олександр Кіншов». З будь-яких питань — manifest.in.ua@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Придбати рекламу

Доброго дня, мене звуть Олександр Кіншов і я відповідаю в спільноті за комунікації. Залиште заявку і я допоможу вам зконтактувати з обраним автором для інтеграції. Також я зможу запропонувати вам альтернативи та пакетні пропозиції. Це безкоштовно, рекламодавець платить тільки за рекламну інтеграцію.

Ви можете зв’язатися зі мною зручним для вас способом:

Або ж залишити заявку і я сам вам напишу.