МаніфестФінансиЩо таке Airdrop? Як отримати криптовалюта безплатно

Що таке Airdrop? Як отримати криптовалюта безплатно

На крипторинку існує кілька досить ефективних способів отримати криптовалюта без трейдингу, майнінгу або вкладень. Найпростіший з них — Це airdrop. Ми розглянули, як працює даний метод просування блокчейн-проєктів.

Що таке Airdrop

Термін Airdrop з’явився з англійської мови та означає скидання вантажу з повітря або повітряне десантування. Розробники обрали його, оскільки під час airdrop на учасників «скидається» вантаж у вигляді безплатних токенів за просування і поширення інформації про нові проєкти. Найчастіше до цього способу вдаються до запуску ICO-кампанії для популяризації нового майданчика, платформи, додатки, програми або криптовалюта, якої ще немає на біржах.

Airdrop — це одноразова роздача монет тим учасникам крипто-спільноти, які виконують певні дії або підходять під певні критерії. Наприклад, розробники можуть відправити монети проєкт тим, хто робить репост з їх офіційних сторінок в соціальних мережах або є холдером певної криптовалюти. Натомість охочий отримати безплатну криптовалюту стають засобом для моментального поширення інформації через мережу.

Airdrop багато в чому схожий на баунті-кампанії, які запускаються в ході ICO різних проєктів. Однак, баунті націлені на просування заходи зі збору коштів, в той час, як кінцева мета Airpdrop — це реклама певної монети, яка є частиною нового проєкт, платформи, або додатки.

Існує кілька видів airdrop, в ході яких можна отримати монету безплатно:

  • Автоматичний Airdrop — коли власники певних криптовалюта отримують нові монети, що з’явилися в результаті хардфорков мереж. Головною умовою для отримання таких монет є наявність гаманця, що підтримує нові монети. Наприклад, власники біткоїну автоматично отримали криптовалюту Bitcoin Cash в результаті хардфорка мережі Bitcoin.
  • Заохочувальний Airdrop — це нагорода за певні дії, що допомагають в поширенні інформації про проект. Такими діями може бути реклама в соціальних мережах або на форумі BitcoinTalk; публікація статей в блогах і на новинних ресурсах; поштові розсилки; створення груп в соціальних мережах.

Також існують форми airdrop, для яких потрібно мати в гаманці певну кількість тієї чи іншої криптовалюта. Наприклад, бажаючим отримати Stellar через airdrop потрібно було підтвердити, що вони мали певну кількість біткоіни.

Як отримати криптовалюта через airdrop

Попри те що кожен проєкт має свої умови роздачі монет через airdrop, в більшості випадків це досить простий процес. На відміну від Баунті-кампаній, де від учасників потрібні такі речі, як пошук багів, дизайн логотипів, переклад whitepaper на інші мови і так далі, для airdrop іноді досить просто вступити в офіційний телеграм-канал проекту, заповнити в Google Docs форму зі своїми даними і відправити номер адреси гаманця, на який будуть перераховуватися безкоштовні монети. Таким чином, для участі в airdrop-кампаніях знадобиться:

  • Активоване криптокошелек Ethereum, що підтримує стандарт ERC20.
  • Телеграм, з якого треба буде підписатися на канал проекту.
  • Сторінки у твіттері, фейсбуці або будь-яких інших соціальних мережах, зазначених в умовах airdrop.
  • Обліковий запис на форумі BitcoinTalk.
  • Адреса електронної пошти: бажано використовувати новий або той, до якого не прив’язані біржі та гаманці.

Варто відзначити, що за публікації в соціальних мережах і на інших платформах кількість безкоштовних монет буде рости. А отримані монети можна тут же продати на біржах, в лістинг яких вони включені, або ж тримати, сподіваючись на те, що після запуску проєкт вони виростуть в ціні.

На прикладі платформи Waves, яка провела роздачу біткоїн кеш, описуємо, як власники WCT змогли отримати криптовалюта у два простих кроки. Для цього користувачам було необхідно:

  • Створити Waves-аккаунт, який містить букви «B», «C» і «H»;
  • Наявні маркери WCT перенести на створений адресу.

Сума розподілу біткоїн кеш була пропорційна кількості WCT в гаманці. Більш того, якщо нова адреса містить в послідовному порядку «B», «C» і «H» (BCH), то в такому випадку користувачі отримали подвійну виплату. До слова, платформа щотижня проводить airdrop різних криптовалют.

Де знайти інформацію про майбутні Airdrop

Більшість нових проєктів використовують такі майданчики, як форум AirdropAlert.com, BitcoinTalk, Reddit і Quora для поширення інформації про себе та майбутніх airdrop.

Сайти:

Також ряд акаунтів у твіттері регулярно публікує цю інформацію:

Недоліки Airdrop

Airdrop є одним з найпростіших способів отримати безплатні криптовалюти, однак, і у нього є істотні недоліки. Наприклад, для заохочувального Airdrop розробники можуть вимагати, щоб сторінка в соціальних мережах мала певну кількість передплатників або фоловерів.

Також варто не забувати, що далеко не всі проєкти, які запускають airdrop, будуть успішні, а це значить, що немає ніяких гарантій, що витрачений час на вивчення умов і розкрутку проєкту будуть компенсовані монетами. Майте на увазі та те, що таким способом часто користуються шахраї, щоб отримати інформацію про криптовалютних гаманцях і рахунках інших учасників. Тому ніколи не варто ділитися своїм приватним ключем, відправляти криптовалюта за обіцянку отримати бонус і оголошувати баланс гаманця. Дану інформацію будуть запитувати тільки шахраї.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Хочете підтримати проєкт? Це просто!

Не соромтеся, ставайте нашими патреонами оформивши щомісячний платіж. Це допоможе спільноті не тільки триматися на плаву, а й мчати вперед на всіх вітрилах.

Розробка та підтримка — «Олександр Кіншов». З будь-яких питань — manifest.in.ua@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Придбати рекламу

Доброго дня, мене звуть Олександр Кіншов і я відповідаю в спільноті за комунікації. Залиште заявку і я допоможу вам зконтактувати з обраним автором для інтеграції. Також я зможу запропонувати вам альтернативи та пакетні пропозиції. Це безкоштовно, рекламодавець платить тільки за рекламну інтеграцію.

Ви можете зв’язатися зі мною зручним для вас способом:

Або ж залишити заявку і я сам вам напишу.