МаніфестФінансиОсновні правила фінансової грамотності

Основні правила фінансової грамотності

В процесі опановування фінансовою грамотністю, вам необхідно вивчити основи та принципи, взяти їх на озброєння і потім переходити до інструментів фінансової грамотності.

  • Навчіть себе завжди заробляти більше, а витрачати менше. Коли ви станете спокійно ставитися до цього правила і зрозумієте всю його доцільність, можна говорити про те, що ви зможете стати фінансово незалежною людиною. При цьому важливо починати дотримуватися цього правила якомога раніше;
  • Погасите борги та відмовтеся від споживчих кредитів. Навіть не думайте брати в борг для того, щоб відкрити депозит або інвестувати ці кошти. Протягом усього періоду, поки ваші гроші будуть «працювати», ви самі будете працювати на борги. І в кінцевому підсумку вийде, що ви взагалі нічого не заробили, а ваш пасивний дохід в кращому випадку просто перекрив відсотки по боргах;
  • Обов’язково ставте перед собою реальні цілі, по конкретним сумам грошових коштів, термінів виконання свого бажання. Таке планування набагато ефективніше сумбурних дій і кроків. Створюйте фінансові резерви та «подушки безпеки» і тоді ви не опинитеся за межею бідності.
  • При створенні капіталу завжди намагайтеся вкладати ті вільні кошти, які не шкода втратити, особливо в тому випадку, якщо ви пробуєте себе в агресивних інвестиціях;
  • Для створення накопичень, джерел доходу як активного, так і пасивного, завжди створюйте окремі напрямки та диверсифікуйте ризики — так, навіть за несприятливої ​​економічної ситуації, ви не втратите все; завжди ретельно контролюйте то, як ви виконуєте свій фінансовий план, корегуйте його, перенаправляйте свої фінансові потоки та зменшуйте витрати;
  • Користуйтеся усіма доступними інструментами накопичень і управління фінансами — тільки комплексний підхід і сукупність всіх методів, допоможуть швидше перейти до пасивного доходу і фінансової незалежності.

Одним з важливих інструментів фінансової грамотності вважається економія, причому розумна, а не тотальна. Якщо ви думаєте, що відмовляючи собі у всьому, в тому числі у найнеобхіднішому — ви глибоко помиляєтеся. Раніше вас стане успішним той, хто раціонально вміє робити накопичення, використовує фінансовий план, ставить перед собою розумні цілі та поступово йде шляхом їх реалізації.

Не можна забувати та про фінансову дисципліну, від якої багато в чому залежить тривалість вашого шляху до незалежності від грошей. Якщо ви вмієте цінувати свою працю, поважаєте себе і те, як вам дістаються гроші, ви зможете й економити, і розумно витрачати, а значить — швидше зробите все для того, щоб перейти від активного заробітку, до пасивних доходів. Особливо важливо дотримуватися цього принципу в тому випадку, якщо на вас раптово звалюється неочікувана і велика сума грошей і тут ви повинні грамотно її розподілити. Якщо у вас вийде це зробити, значить ви точно йдете правильним шляхом.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Хочете підтримати проєкт? Це просто!

Не соромтеся, ставайте нашими патреонами оформивши щомісячний платіж. Це допоможе спільноті не тільки триматися на плаву, а й мчати вперед на всіх вітрилах.

Розробка та підтримка — «Олександр Кіншов». З будь-яких питань — manifest.in.ua@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Придбати рекламу

Доброго дня, мене звуть Олександр Кіншов і я відповідаю в спільноті за комунікації. Залиште заявку і я допоможу вам зконтактувати з обраним автором для інтеграції. Також я зможу запропонувати вам альтернативи та пакетні пропозиції. Це безкоштовно, рекламодавець платить тільки за рекламну інтеграцію.

Ви можете зв’язатися зі мною зручним для вас способом:

Або ж залишити заявку і я сам вам напишу.