МаніфестФінансиPolkadot — платформа, що об’єднає всі блокчейни

Polkadot — платформа, що об’єднає всі блокчейни

Менш ніж за рік, токен Polkadot виріс в ціні на 1238%. При цьому токен поширюється не звичайною блокчейн мережею, а мультіплатформою, головною метою якої є об’єднання окремих блокчейнов в загальну децентралізовану мережу Веб3.

Проєкт «Платіж зараховано» публікує переклад матеріалу AIN.UA про платформу.

У цьому матеріалі доступно роз’яснюється, що ж таке Polkadot і чому варто придивитися до цього активу. Якщо хтось забажає придбати цю криптовалюту, то ось детальна інструкція як придбати криптовалюту.

Polkadot об’єднує всі блокчейни між собою

В першу чергу Polkadot — це не криптовалюта, а мультіплатформа покликана об’єднати всі нині існуючі блокчейни в єдину глобальну екосистему. Місія Polkadot — створити повністю нову мережу Веб3, обмін інформацією в якій буде повністю децентралізований.

«Ми розуміємо Інтернет, в якому наша особистість і наші дані є нашими власними та надійно захищені від будь-якого центрального органу. Polkadot забезпечить повністю децентралізовану мережу»

Polkadot створює платформу, всередині якої зможуть створюватися нові блокчейни і до якої можуть бути підключені вже існуючі блокчейни. У цій системі можуть бути запущені перехресні реєстри і перехресні обчислення. Також вона дозволить блокчейн системам швидко і безпечно обробляти і пересилати дані, уникаючи при цьому загальносистемних оновлень або хард-Форк.

При цьому Polkadot може передавати дані як через загальнодоступні, які не потребують дозволу блокчейни, так і через приватні блокчейни об’єднуючи їх між собою.

«Це дозволяє створювати додатки, які отримують дозволені дані з приватної ланцюжка блоків і використовують їх в загальнодоступній ланцюжку блоків. Наприклад, приватнтй дозволений ланцюжок академічних записів школи може відправити підтвердження смарт-контракту для перевірки наукового ступеня в публічній ланцюжок»

Засновники — співзасновник і технічний директор Ethereum Гевін Вуд, технічний директор Web3 Foundation Петро Чабан і дослідник і розробник блокчейн технологій Роберт Хабермайер.

Криптовалюта Polkadot

З 2017 року мережі Polkadot використовується своя власна однойменна криптовалюта з позначенням DOT. Як наголошується на сайті Polkadot, токен DOT служить трьом різним цілям:

  • Управління: Тримачі токенов повністю контролюють протокол. Всі привілеї, які на інших платформах є винятковими для Майнерів, будуть надані учасникам Relay Chain (власникам DOT), включаючи управління винятковими подіями, такими як оновлення та виправлення протоколу.
  • Функціональність: Теорія ігор спонукає власників токенов поводитися чесно. Цей механізм винагороджує хороших учасників, в той час як погані учасники втрачають свою частку в мережі. Це гарантує безпеку мережі.
  • Підключення: Нові парачейни додаються жетонами зв’язування. Застарілі або даремні парачейни видаляються шляхом видалення пов’язаних токенов.

Всього Polkadot випустив 10 млн токенов. Але після початку торгівлі токен був «номіновано» в 100 разів. Таким чином 10 млн початкових токенов перетворилися в 1 млрд, який і використовується зараз в мережі. Деномінація не вплинуло на ринкову капіталізацію Polkadot, так як нові монети коштували близько 1/100 старих, але зробило токен більш зручним у використанні.

На відміну від інших криптовалюта, мережа Polkadot не озвучував ніякої інформації про ліміти випуску токенов. Таким чином DOT не захищений від інфляції в разі випуску нових токенов.

З моменту запуску в 2017 році Polkadot тричі залучав фінансування шляхом випуску нових монет. У 2017 році проект залучив $ 145 млн, в червні 2019 року Web3 Foundation продала ще 500 000 DOT (сума не повідомляється), а в 2020 році Polkadot провела приватний токенсейл, зібравши $ 43,6 млн.

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Хочете підтримати проєкт? Це просто!

Не соромтеся, ставайте нашими патреонами оформивши щомісячний платіж. Це допоможе спільноті не тільки триматися на плаву, а й мчати вперед на всіх вітрилах.

Розробка та підтримка — «Олександр Кіншов». З будь-яких питань — manifest.in.ua@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Придбати рекламу

Доброго дня, мене звуть Олександр Кіншов і я відповідаю в спільноті за комунікації. Залиште заявку і я допоможу вам зконтактувати з обраним автором для інтеграції. Також я зможу запропонувати вам альтернативи та пакетні пропозиції. Це безкоштовно, рекламодавець платить тільки за рекламну інтеграцію.

Ви можете зв’язатися зі мною зручним для вас способом:

Або ж залишити заявку і я сам вам напишу.