МаніфестФінансиЩо таке криптовалюта і чим вона відрізняється від токена

Що таке криптовалюта і чим вона відрізняється від токена

Криптовалюта — це форма віртуальних грошей, яка дозволяє людям передавати цінність у цифровому середовищі. Вам може бути цікаво, чим ця система відрізняється від цифрового банківського додатка, встановленого на вашому телефоні. На перший погляд здається, що вони мають одні й ті ж варіанти використання — перекази друзям, покупки на сайті. Але насправді вони відрізняються.

Що робить криптовалюту унікальною?

Криптовалюта унікальна з багатьох причин. Однак її основна функція — служити системою електронних грошей, яка не належить якійсь одній стороні. Криптовалюти є децентралізованими. Не існує центрального банку або групи користувачів, які можуть змінювати правила без досягнення консенсусу. Учасники мережі (ноди) запускають програмне забезпечення, яке пов’язує їх з іншими учасниками, щоб вони могли обмінюватись інформацією між собою.

Централізовані мережі — це мережі, які використовують банки. Користувачі повинні обмінюватися інформацією через центральний сервер. У децентралізованих мережах ноди взаємопов’язані та передають інформацію між собою. Децентралізація криптовалютних мереж робить їх дуже стійкими до відключення або цензури. Навпаки, щоб вивести з ладу централізовану мережу, вам просто потрібно вивести з ладу головний сервер. Якби база даних банку була стерта і не було резервних копій, було б дуже складно визначити баланси користувачів.

У криптовалюті, ноди зберігають копію бази даних. Кожна фактично діє як власний сервер. Окремі ноди можуть перейти в автономний режим, але їх вузли і раніше зможуть отримувати інформацію від інших нод. Таким чином, криптовалюти працюють 24 години на добу, 365 днів у році. Вони дозволяють передавати вартість у будь-яку точку земної кулі без втручання посередників. Ось чому ми часто називаємо їх інклюзивні (без дозволу): будь-хто, у кого є підключення до інтернету, може переказувати кошти.

Звідки пішла назва «криптовалюта»?

Термін «криптовалюта» являє собою поєднання криптографії та валюти. Це тому, що криптовалюта широко використовує криптографічні методи для захисту транзакцій між користувачами.

Що таке криптографія з публічним ключем?

Криптографія з публічним ключем лежить в основі мереж криптовалют. Це те, на що користувачі покладаються при надсиланні та отриманні коштів. У схемі криптографії з приватним ключем, у вас є публічний ключ та приватний ключ. Приватний ключ — це, по суті, масивне число, яке неможливо вгадати. Часто буває важко зрозуміти, наскільки велике це число. Для Bitcoin вгадати приватний ключ настільки ймовірно, як правильно вгадати результат підкидання монети 256 разів. У будь-якому випадку, як випливає з назви, вам потрібно тримати свій приватний ключ в секреті. Але з цього ключа можна згенерувати публічний. Публічний можна сміливо роздавати кому завгодно.

Практично неможливо перепроєктувати публічний ключ, щоб отримати ваш приватний ключ.

Ви також можете створити цифровий підпис, підписавши дані своїм приватним ключем. Це аналогічно підписанню документа в реальному світі. Основна відмінність полягає в тому, що будь-хто може з упевненістю сказати, чи дійсний підпис, порівнявши його з відповідним публічним ключем. Таким чином, користувачеві не потрібно розкривати свій приватний ключ, але він може довести, що він володіє ним.У криптовалюті, ви можете витрачати свої кошти, тільки якщо у вас є відповідний приватний ключ. Здійснюючи транзакцію, ви “повідомляєте” мережі, що хочете перемістити валюту. Про це повідомляється у повідомленні (тобто у транзакції), яка підписується і додається у базу даних криптовалют (блокчейн). Як уже згадувалося, вам знадобиться ваш приватний ключ для створення цифрового підпису. А оскільки базу даних може побачити будь-хто, він може перевірити дійсність вашої транзакції, перевіривши підпис.

Хто винайшов криптовалюту?

За минулі роки було зроблено декілька спроб створити цифрові гроші, але першою з криптовалют був Bitcoin, який був випущений у 2009 році. Він був створений людиною або групою людей під псевдонімом Сатоші Накамото. До цього дня їх справжня особистість залишається невідомою.Bitcoin породив величезну кількість криптовалют — одні націлені на конкуренцію, а інші на інтеграцію функцій, недоступних у Bitcoin. Зараз, багато блокчейнів не тільки дозволяють користувачам відправляти та отримувати кошти, а й запускати децентралізовані додатки з використанням смарт-контрактів. Ethereum, мабуть, найпопулярніший приклад такого блокчейну.

У чому різниця між криптовалютами і токенами?

На перший погляд, криптовалюти та токени здаються ідентичними. Обидва торгуються на біржах і можуть бути відправлені між блокчейн-адресами.

Криптовалюти призначені виключно для використання як грошей, будь то засіб обміну, засіб заощадження або і те, і інше. Кожна одиниця функціонально взаємозамінна, що означає, що одна монета коштує стільки ж, скільки й інша. Bitcoin та інші ранні криптовалюти були розроблені як валюти, але більш пізні блокчейни прагнули зробити більше.

Ethereum, наприклад, не тільки забезпечує функціональність валюти. Він дозволяє розробникам запускати код (смарт-контракти) в розподіленій мережі та створювати токени для різних децентралізованих додатків. Токени можна використовувати як криптовалюти, але вони більш гнучкі. Ви можете карбувати мільйони однакових токенів або декілька вибраних з унікальними властивостями. Вони можуть служити для чого завгодно — від цифрових квитанцій, що показують частку в компанії, до балів за лояльність.У протоколі з підтримкою смарт-контрактів, базова валюта (яка використовується для оплати транзакцій або додатків) відокремлена від її токенів. У Ethereum, наприклад, нативна валюта — ether (ETH), і її необхідно використовувати для створення і передачі токенів в мережі Ethereum. Ці токени реалізовані відповідно до стандартів, таких як ERC-20 або ERC-721.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Хочете підтримати проєкт? Це просто!

Не соромтеся, ставайте нашими патреонами оформивши щомісячний платіж. Це допоможе спільноті не тільки триматися на плаву, а й мчати вперед на всіх вітрилах.

Розробка та підтримка — «Олександр Кіншов». З будь-яких питань — manifest.in.ua@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Придбати рекламу

Доброго дня, мене звуть Олександр Кіншов і я відповідаю в спільноті за комунікації. Залиште заявку і я допоможу вам зконтактувати з обраним автором для інтеграції. Також я зможу запропонувати вам альтернативи та пакетні пропозиції. Це безкоштовно, рекламодавець платить тільки за рекламну інтеграцію.

Ви можете зв’язатися зі мною зручним для вас способом:

Або ж залишити заявку і я сам вам напишу.