Камери українських ютуберів. Частина 2

Яку камеру обрати, щоб знімати влоґи? Яка краще знімає в приміщенні, а яка на вулиці? Чи обовязково окремо купувати об’єктив? Ці питання ставить собі кожен, хто хоче працювати з відео.

Тож ми розпитали українських ютуберів про те, на які камери знімають вони й чому. Перша частина.


Падон (Canon 70D)

Канал: Падон

Камера: Canon 70D.

Об’єктив: Tamron AF 28-75mm f/2.8 SP.

Перша моя камера була вебка Logitech C270. Дешева але свої функції виконувала. Користувався нею з 2013 до 2014 року, знімаючи на неї летсплеї.

Для зйомок скетчів використовував Canon 650D з кітовим об’єктивом. В 2015 році прикупив собі класнючий, але дешевий портретний об’єктив Canon EF 50mm f/1.8 STM. Через високу світлосилу на нього можна знімати відео навіть при слабкому освітленні. Ну і звісно крутезне боке.

Для стрімів в 2016 році взяв Logitech C910, яку потім замінив на C920. Не рекомендую. Марна трата коштів.

В 2017 купив замість свого Canon 650D новішу модель з кращим автофокусом — Canon 70D. На об’єктив взяв Tamron AF 28-75mm f/2.8 SP. Загалом задоволений покупкою, але усе брав б/у, тому маю кілька дефектів, які не дозволяють адекватно знімати фото. На відео все більш-менше нормально, поки не включиш автофокус на Тамроні — через кілька хвилин камера вимикається з помилкою, що об’єктив не знайдено.

Canon 70D

Крім цих камер я ще користувався Xiaomi Yi2 для зйомок своїх «подорожей», оскільки її можна було взяти з собою просто в кишеню. Рік тому на морозі перестала працювати.


OldBoi (Sony A6300)

Канал: OLDboi

Камера: Sony a6300.

Об’єктив: Sigma 30mm 1.4.

Плюси: крутий беззеркальний фотоапарат з неповним казром. Знімає в slog, що дає дуже широкий діапазон для колірикорекції. Компактний.

Мінуси: роздуплити всі функції — як отримати наукову степінь в квантовій фізиці. Все дуже поморочено. + Поворотний екран тільки для галочки. На практиці він не повертається так, щоб ти міг сам себе бачити

Андрій Капранов (Fujifilm X-T3)

Канал: імені Т.Г. Шевченка

Камера: Fujifilm X-T3.

Об’єктив: XF 18-55mm F2.8-4R (кітовий).

Автофокус по оку — тепер не терба переживати за фокус і перезнімати відео коли трохи промазав по фокусу. Хороше 4K дозволяє кропатись на монтажі. Адекватні вбудовані кольорові профілі дозволяють випускати відео без корекції. Вбудований мікрофонний вхід, зарядка по USB.

Fujifilm X-T3

Мінуси — не дуже зручне меню (порівняно з панасоніком). Дуже маленька батарея.


Артем Албул (Panasonic G80)

Канал: Клятий раціоналіст

Камера: Panasonic G80.

Об’єктив: Panasonic 12-35mm f2,8.

Переваги — 4k, що забезпечує високу якість та хорошу різкість зображення, а також можливість «кропати» картинку без втрати якості. Також камера має матричну стабілізацію, а об‘єктив – оптичну. Це дозволяє без проблем знімати з рук.

Хороший акумулятор, якого вистачає надовго.

Недоліки: маленький сенсор (мікро 4/3) не дозволяє якісно знімати в умовах поганого освітлення, невеликий шум в тінях присутній майже завжди, крім ідеально освітлених сцен.

Автофокус — його, вважайте немає. Фокусуватися доводиться за допомогою тачу по екрану або в мобільному додатку.

Камера дає можливість записувати 50 кадрів на секунду в fullHD (так відео модна буде сповільнити в два рази), але низький бітрейт робить картинку дуже низької кості.

Кроп-фактор камери — 2. Це означає, що об‘єктив, наприклад, з фокусною відстанню 25, на цій камері перетвориться на 50мм в повно кадровому еквіваленті. Це ускладнює захоплення широкого кута, а також на дає вираженого «боке» (розмиття заднього плану).

Друга камера: Panasonic G7 — аналогічна першій, але без матричного стабілізатора та із незручним розташування карти пам’яті — у відділі з батареєю, тому, щоб її дістати, камеру треба знімати зі штатива.
Другий об’єктив: Olympus 45 мм, f1,8. Фокусну відстань та світлосила об’єктива все ж дозволяє отримати боке, що робить відео більш художнім.

Також у мене є Blackmagic production camera 4K з об’єктивом Sigma 18-55 f2,8. Брав її, щоб спробувати знімати більш «кіношно», але так її майже не використовую. Зате виявилось, що під’єднавши її через Thunderbolt до iMac, через неї можна стрімити. Але це, звісно, взагалі не камера для стрімів з багатох причин (немає автофокусу, поворотного екрану, перегрів, запис лише на SSD і тд).


Ihor Anisimov (Canon 800D)

Канал: AdrianZP

Камера: Canon 800D

Об’єктив: Canon EF-S 24mm f/2.8 STM.

Моя наявна камера це Canon 800D з фіксом Canon EF-S 24mm f/2.8 STM. За вже рік користування, трохи розібрався, що й як, але не очікуйте супер огляду, лише суб’єктивна думка.

Canon 800D

Порівняно до моєї минулої камери Sony A37 (яку брав з рук не нову якою не довго користувався, бо відео знімало не дуже), ця звісно в рази краще. Картинка не так шумить. Але світло наше все.

Плюси:

  • Є поворотний сенсорний екран, що дозволяє спокійно себе моніторити, якщо немає оператора.
  • Чудовий автофокус, поки не підводив.
  • Можна знімати в 25 й 50 кадрів. Тож, якщо треба трошки слоумо, то це реально.
  • Якщо раптом сіла батарея, не треба викручувати камеру зі штативу, можна без проблем витягти й поставити нову (якщо вона є). Проте відкривши для себе таку штуку, як обманна батарейка, яка імітує акумулятор й підключається до розетки це полегшило мені життя. Дуже зручна штука.
  • Є Wi-Fi! Можна підключитися до камери через телефон й нею керувати на відстані. Звісно, що файли теж можна передати.
  • Звук до речі пише файно. Якщо мати прямі руки, можна непогано викрутити якість. Але бажано таки писати на щось зовнішнє, бо може вітер записати чи фонові крики. І також якщо ваш об’єктив автоматично фокусується, то його жужання теж запише. Ну й не забуваємо про відлуння, яке є в кімнаті. Його теж добре запише.
  • Придбавши шнур h07 USB тепер можу використовувати камеру в якості вебки й стрімити з крутою картинкою. Благо Canon має софт, який дає таку змогу, хоч коли ставив драйвера то моєї моделі чомусь не було, але я вибрав D80 й все чудово працює.

Мінуси:

Оскільки в комплекті не було h07 USB, то певний час страждав головняком по типу, скинути матеріал через Wi-Fi на телефон, а потім з телефону на ПК. Це займає час, оскільки по Wi-Fi не так вже й швидко кидає, враховуючи те, що файли об’ємні й поки кидаєш може сісти заряд (якщо камера працює від звичайного акумулятора).

  • Ціна. Не мав можливості купити камеру одразу за майже 17 000 грн, тому довелося брати її на виплат.
  • Трохи незручно користуватися оптичним видошукачем. Коли я притуляв до нього око в Sony A37, то він автоматом перемикався на нього. Тут же це треба робити тільки вручну. Хоча я насправді ним особливо не користуюся. Але факту це не змінює.
  • ISO має дуже фіксований параметр 100-200-400-800 й далі x2. Це обмежує, щоб витягнути якіснішу картинку при записі відео.
  • Китовий об’єктив. Наскільки знаю, то раніше Canon давав у якості стандарту кит з світлосилою f/3.5, а от тепер f/4 що темніше. Це дуже темно, та якщо ви як і я знімаєте відео, то вам в обов’язковому порядку треба буде придбати кращий об’єктив.

Що ж, звісно, якби мав більший досвід з користування зеркалками, то розписав би більше, але «шо маємо те маємо». Проте в цілому камерою задоволений.


Віталій Божик (Canon 77D)

Канал: Маніфест

Камера: Canon 77D body

Об’єктив: Canon EFS-24mm STM

Купив свою камеру Canon 77D ще 2 роки тому, оскільки дуже хотів почати фотографувати, і нічого не петрав у камерах, але за порадою знайомого, вирішив взяти цю модель, тому що шукав камеру для новачка, тому коли я її нарешті отримав, я буквально як сліпе кошеня через спроби і помилки вчився нею користуватись, бо до цього із дзеркалками у мене досвіду не було.

Хочу наголосити, що камеру я брав саме для фотографій, тому характеристики не такі вражаючі, але кладучи руку на серце можу сказати, що мені її більш-ніж достатньо в тих умовах в яких я використовую. А зараз я розповім про найважливіші речі:

Фокусування: дуже подобається як він працює, за весь час що у фото, що у відеозйомці не згадаю що фокус мене підвів. Завжди вмикаючи камеру знаходить моє обличчя навіть не зважаючи на те, що я працюю в польових умовах, і вікно це єдине джерело світла.

Сенсорний екран: Виявляється що не у кожної камери є поворотний сенсорний екран, але тут він присутній, дотого ж він сенсорний, що
дуже спрощує життя для тих, кому не зручно користуватися повзунками і кнопками для налаштувань камери, а фокус налаштоувати одним тапом по екрану, буквально як в телефоні. Також один з плюсів такого екрану, що ти можеш бачити чітке зображення під будь-яким кутом.

Якість відео: Тут все скромно, Full HD в 25 і 60 кадрів, але для Ютубу це більш-ніж достатньо.

Технологія Wi-Fi, NFC: У камері присутній Wi-Fi, який дає можливість перекидати файли, та бачити себе у смартфоні, користувався ним лише раз, в цілях ознайомлення, оскільки це не дуже зручно, бо це садить дуже батарею, та й як такої необхідності в мене не було, передаю файли виключно через кабель-h07 USB, бо це швидко і безпечно для SD-картки.

Мікрофон: Він тут швидше для того щоб просто бути, тому що я взагалі не згадаю камери яка добре пише звук, але на початку шляху я записував його через камеру, приклад:

https://www.youtube.com/watch?v=C3-7YS6QWGk

Об’єктив: Користуюсь широкутним фіксом Canon EFS-24mm STM, який взагалі брав для фото, але у відеозйомці він себе показав не погано, оскільки гарно розмиває фон, завжди тримає вас в фокусі, і має хорошу світлочултивість, особливо порівняно зі стандартним Canon EFS 18-55mm, що дуже важливо для зйомки вдома без додаткового світла. Мінус такого об’єктива лише в тому, що в ньому нема зуму, а значить вам у ручну прийдеться виставляти штатив так, щоб в кадр потрапило лише те, що вам потрібно, або обрізати
під час монтажу.

Це не є оптимальний варіант, я впевнений що є краща і дешевша альтернатива для блоґінгу, і взагалі, я помітив що Canon 77D це не самий популярний варіант, оскільки це та ж Canon 800D, тільки трішки зручніша в плані експлуатації через кілька додаткових кнопок та монохромний дисплей на верхній грані камери, за які
не обов’язоково переплачувати, і можна добряче зекономити.

5 2 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі