Артем Албул

Випускник педагогічного вишу, не повірите — вчитель української мови та літератури. Колишній квнщик, ведучий урочистих подій та телеведучий, критично мисляча людина, фанат футболу. Нині Артем Албул (також відомий як Альбіоль) руйнівник міфів та псевдонаукових тез та топить за доказову медицину на власному каналі — «Клятий раціоналіст».

Початок блоґінгу

Це все про миколаївського блоґера Артема Албула.

Перші його відеоблоги з’явилися влітку 2017 року, сьогодні він відомий на всю Україну та й не тільки в її межах! На його відео чекають, їх передивляються та жваво коментують понад 80 000 підписників, а найвіддаленіша глядацька аудиторія каналу — канадська діаспора.

Артем Албул
Артем Албул

Часто до своїх випусків Артем залучає наукових експертів, це привносить вагоме раціо та допомагає аудиторії зрозуміти тему найглибше та всебічно.

Тому й не дивно, що кожне відео «Клятого раціоналіста» передивляються десятки тисяч людей, ставлять уподобання. Ще стільки ж, навіть досить коментують ті, що вийшли на каналі кілька місяців тому.

Бо людям завжди цікаво: чи корисно голодування, чи дійсно шкідливо скошувати очі, чи можна посивіти від стресу та що з організмом робить той глютен.

У Артема є відповіді про те, наскільки точний детектор брехні, чи існує насправді метеочутливість, де знаходиться та міфічна точка G.

Про роботу над контентом

Перед тим, як стати в кадр Артем ретельно досліджує обрану тему.

Він користується виключно перевіреними джерелами — наукові та науково-популярні книги і статті, сайти авторитетних дослідниницьких установ, медичних організацій.

Адже мета каналу — розвинути критичне мислення в людини, позбавитися нав’язаних стереотипів та хибних знань від псевдонауковців.

Разом з цим філософія «Клятого раціоналіста» — надати глядачу не тільки правдиву наукову інформацію, а й розказати її звичайною людською мовою. Головна ідея — уникати нудних термінів, в легкому форматі бесіди «без краваток», іноді з іронією та гумором.

Так, як це зробили британці в науково-популярному комедійному шоу — QI (Quite Interesting — з англ. «Доволі цікаво»), ведучим якої з 2003-2016 рр. був Стівен Фрай.

Свого часу ця програма потрапила на очі та надзвичайно захопила Артема. Він перейнявся ідеєю розвінчувати хибні міфи та стереотипи, став добирати інформацію з перевірених джерел. Згодом придбав камеру, та маючи досвід роботи перед нею, без вагань почав записувати свої влоги українською.

На створення кожного випуску йде кілька діб:

  • Перший етап: це власне створення тексту, ресерч теми.
  • Другий етап: запис (часто у власному помешканні, іноді в студії), третій — це монтаж.

Формати відео

Крім основних відеорозвінчень на каналі існують ще кілька рубрик:

«Антиморок» — це розповідь про конкретну людину та/або організацію, які займаються маніпуляцією, розповсюджують антинаукову інфу та грають на страхах (про БАДи, біогакінг, зцілення живим словом, дайджест Adme та інстаграм-дієтологів);

«Вечірній раціоналіст» — інформаційно-розважальне шоу в форматі latenight, в якому відбуваються зустрічі та інтерв’ю з українськими науковцями;https://www.youtube.com/embed/wtMn8myj6fM?feature=oembed

«Науково обґрунтовані лайфґаки», перевірені корисні поради, які ставлять за мету покращити наше життя;

«Клятий подкаст» — спілкування з однодумцями та популяризаторами науки (наприклад, з мікробіологинею, кандидаткою біологічних наук — пані Оленою Лівінською, з письменником та автором проекту Quantum – Максом Кідруком, або з Віталієм Шевчуком — автором проєкту «Цікава наука», вчителем фізики);

«Псевдодіагностика» — за словами самого автора, це рубрика, де відбувається аналіз шарлатанських методів дослідження організму (наприклад, про суперечливий метод Фолля, іридодіагностику, та відомий з кіно детектор брехні).

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі