Мікрофони українських ютуберів

За роки користування ютубом, ми помітили, що не достатню якість зображення глядач може ще пробачити, а звуку — ніколи. Тому вирішили запитатись в українських ютуберів, на що вони пишуть свій звук, чим обробляють та який мікрофон радять початківцям.


HighMess (SAMSON G-TRACK GM1U USB)

Канал: HighMess

Десь в 2015 році, я вирішив зайнятися озвучкою, але на той час, у мене не було мікрофону. Я пригадав, що у мене в Україні стояв без діла мікрофон BRAVIS. Тоді я не сильно розбирався в звуці, тому, для мене кожна паличка була на рівні професійних мікрофонів. Коли мені прийшов цей мікрофон, я заразу зрозумів, що щось тут не так, адже мікрофон був під вхід 6.5, що мене трішки насторожило, тому, мною було прийняте рішення купити перехідних. Коли це все діло було підключене, виникла ще одна проблема, а як це все тримати? Тому, мною було прийняте рішення зробити підставку з упаковки Pringles. Коли, я вже почав робити озвучку, я помітив, що коли я вимовляю букву «П», або «Б», то таке враження, наче хтось дуже сильно вдарив по мікрофону. Тому, мною було прийняте рішення, зробити те, що ви бачите на фотографії. Мікрофон не виправдав мої очікування, звук був тихим, було багато шумів і мені почало здаватися, що це динамічний мікрофон для караоке.

YOGA EM-310U

Зрозумівши, що так діло не піде, я вирішив назбирати гроші, та придбати собі «нормальний» мікрофон. Мною було прийняте рішення придбати USB мікрофон YOGA EM-310U. На цей «нормальний» мікрофон, я записав перші відео та працював з ним до 2016-го року. Він був не поганим, але було чути, що цей мікрофон для базових речей, типу для стрімів, балачок з друзями — він ще «норм», але для відео — він був занадто ніяким. Втім, мені дуже сподобався мінімалістичний дизайн та те, що на ньому було 3 кнопки (для мене це вже забагато). Врешті решт, коли я наважився показати свої озвучки Падону, він не став приховувати правду і назвав звук — не дуже. Звісно, я заблокував його і ніколи більше не говорив після цього. Втім, він все ж мав рацію. Тому, мною було прийняте рішення купити мікрофон, який я використовую до сьогодні.

SAMSON G-TRACK GM1U USB

SAMSON G-TRACK GM1U USB. Як ви вже помітили, я садомазохіст, я використовую тільки USB мікрофони. Якщо ви хочете займатися озвучкою на професійному рівні, то USB мікрофони не ваш вибір. Кожен професіонал вам скаже, що це поганий вибір, краще взяти XLR. Це також почав помічати і я, адже коли я хочу власноруч забрати шуми з аудіо доріжки в Audition, то я зразу помічаю, що звук стає трішки гіршим. Тому що окрім шумів, воно “глушить” чистоти на яких були ці шуми, через що, звук стає не таким, як ти очікував. XLR можна підключити до звукові карти, мікшера тощо. USB мікрофони трішки обмежені в цьому. Втім, якщо знати, як правильно працювати зі звуком, то і на USB можна досягнути «нормальних» результатів. Для свого красеня, я купив змійку (штатив для мікрофона). Двосторонній поп-фільтр, та думаю над придбанням павука, бо кажуть, він шуми забирає.


Артем Албул (Tannoy TM-1)

Канал: Клятий раціоналіст

Для запису голосу у відео я використовую радіосистему Sennheiser EW 100 g2 та петличний мікрофон Sennheiser ME-2. Це такий собі стандарт, безліч телеканалів використовує схожі набори. Але це аналогова система, тому зараз все більше творців звертають увагу на цифрові системи, на кшталт того, що пропонує компанія Rode.

Sennheiser EW 100 g2

Для запису другої людини в кадрі використовував таку ж петличку, під’єднану до рекордера Zoom H4N. Якість звуку обох сетапів за умови правильного налаштування більш ніж достатня.

Для озвучень та начиток використовую конденсаторний мікрофон Tannoy TM-1 та звукову карту Focusrite Scarlet Solo 3 gen. Якість звуку — прекрасна, достатня для будь-яких цілей на ютубі. Але замість звукової цілком можна використвувати Zoom, така зв’язка теж видає якісний звук.

Tannoy TM-1

Для виїзних записів подкастів використовувався Zoom H4N та два доступних мікрофони BM-800. Для формату подкастів після нескладної обробки якість пристойна.


Падон (Rode NT1)

Канал: Падон

З 2013 року до 2019 користувався USB мікрофоном Audio-Technica AT2020Usb. Дуже хороший мікрофон за 120 доларів, я б сказав найкращий у своїй ціновій категорії, хоча знаю, що є безліч людей, які люто нахвалюють аналог — Blue Yeti.

Audio-Technica AT2020USB

Тож давайте про AT2020Usb та його переваги над блюєті:

  1. Він легкий, а отже портативний.
  2. Він стандартних розмірів, а отже шок маунт (павук) можна купити будь-який за 100 гривень, а не так як в Blue Yeti, де тільки офіційний підійде, який коштує 60 євро.
  3. Якість звуку набагато краща, ніж в Blue Yeti .
  4. Яа мінімальному gain звук не пікує, а це дуже дуже важливо при озвучці. Blue Yeti — пікує.

Та все ж якість цього мікрофона залежить напряму від рук користувача. До 2015 я ним користуватись толком не вмів. Методом експериментів навчився грамотно обробляти звук, щоб з нього витягувати всі соки.

Rode NT1

Зараз трішки оновився, користуюсь зв’язкою мікшер + xlr мікрофон: Yamaha mg10xu + Rode NT1. Мікрофон з шок маунтом і попфільтром (Rode NT1 kit) коштував 350 доларів, мікшер ще 250 доларів. Так, це дійсно дорога техніка, але на мою думку якість звуку того варта, враховуючи, що мікшер має функції компресора та еквалайзера, а також ефектів, тобто обробку звуку вже не треба робити в постпродакшені, а можна робити прямо на ходу. Плюс є можливість моніторингу звуку. Ну і сам мікрофон записує в 24біт, що означає кращу якість, нижчий поріг шумів і можливість обробляти звук без втрати якості. А мікшер «на виріст» — можна підключити ще три xlr мікрофони і вести подкасти з гостями. Словом покупка з поглядом в майбутнє.

Якщо б я не займався стрімінгом і мені не потрібна була б обробка звуку «на льоту», то замість мікшера б взяв стандартну звуковуху в стилі Focusrite Scarlet, що вийшло б дешевше.


MariAm (Focusrite Scarlett 2i2 Studio)

Канал: MariAm Blog

Голосове озвучення вимагає хорошої техніки. Але для початківців та тренування цілком підійде напівпрофесійна апаратура. Я починала з USB мікрофона M-Audio. Він має один недолік — трішки має шум на високих частотах, який можна цілком нормально забрати шумопонижувачем у Audition. Думаю й інші програми для обробки звуку таке вміють. Але коли вже я вийшла на новий рівень озвучення, то довелося оновити техніку на більш професійну.

Focusrite Scarlett 2i2 Studio

Зараз користуюся цілим набором Focusrite Scarlett 2i2 Studio. Туди входить зовнішня звукова карта, мікрофон, стійка, поп-фільтр, навушники. Зараз такий набір має оновлений варіант із сучаснішими версіями міка і звукової.

Наше старенька та цікаве відео.

5 3 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
3 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
В-одне Рило
В-одне Рило
3 роки тому

На 60% якість запису залежить від приміщення, якщо воно підготовлене, все буде добре, а якщо ні, то немає різниці USB чи XLR. Для не підготовленного приміщення краще обирати гіперкардіойдний(або ще цей тип називають супер кардіодний) мікрофон, наприкриклад той же samson c01upro. Якщо взагалі по загалях то, топ USB мікрофонів це USB Rode(плюси: вже є поп фільт, наявні усі потрібні регулятори на самому мікрофоні), Audio-Technica AT2020(без поп фільтру, але є регулятори) або Samson c01upro (без поп фільтру, регулювати треба через налаштування в ПК) усі ці мікрофони мають прямий моніторінг з низьким рівнем затримки, чуєте себе одразу. В статті ще згадувався usb… Читати далі »

trackback
3 роки тому

[…] кожного блоґера з часом постає питання: який мікрофон обрати? Один з таких варіантів є петличний мікрофон […]

UaRexx
UaRexx
1 рік тому

Я взагалі з стареньким SVENом сиджу 🥶