Камери українських ютуберів. Частина 1

Яку камеру обрати, щоб знімати влоґи? Яка краще знімає в приміщенні, а яка на вулиці? Чи обовязково окремо купувати об’єктив? Ці питання ставить собі кожен, хто хоче працювати з відео.

Тож ми розпитали українських ютуберів про те, на які камери знімають вони й чому.


Віталій Гордієнко (Sony Alpha A5100)

Канал: Загін Кіноманів

Камера: Sony Alpha A5100.
Об’єктив: Кітовий, Мир 24н (35 мм).

Переваги камери: компактна, має відкидний екран, коштує вдвічі дешевше за наступні версії, сенсорний екран. Вважаю, що для блогу кращого й не треба, бо вона недорога й адекватно знімає.

Sony Alpha A5100

Недоліки в тому, що вона гріється й вимикається на 13-23 хвилині (залежить від зовнішньої температури) та має обрізану матрицю (через це вона й дешевша). Немає вічка, тільки екран.


MariAm (Canon M50)

Канал: MariAm Blog

Камера: Canon M50.
Об’єктив: Кітовий.

Я дуже довго шукала камеру, яка задовольнить мої операторські потреби, та чесно зізнаюся: виявляється, існує не так багато камер з потрібними мені функціями.

Canon M50

Основні переваги:

  • Висувний екранчик, аби можна було в реальному часі контролювати запис відео.
  • Автофокус у процесі знімання. Ця камера має аж три режими автофокусу. Перебудова фокусу дуже плавна.
  • Портативність. Камера компактна, а кітовий об’єктив хоч і не має сильної світлосили, проте картинку видає шикарну при хорошому освітленні. Камера легка й легко поміститься навіть у дамській сумочці (це якщо хтось любить знімати влоґи).
  • Сенсорний екран. Ним зручно керувати в ручному режимі. Також ця камера гарно лягає мені в руку, чоловікам буде некомфортно, але для цього можна докупити спеціальний адаптер.

Зараз кожна зйомка — суцільна приємність. Та все ж, якщо ви шукаєте камеру для своїх цілей, порівняйте властивості техніки різних фірм, аби знайти той варіант, який найбільше вас влаштує.


Назар Весельський (Panasonic Lumix G7)

Канал: Musetang — Гітарні кавери, розбори українською

Перша камера: Samsung DV150

Першу камеру купував за принципом: треба купити щось недороге, щоб вміло знімати відео. Увагу одразу привернув фронтальний екран у цій моделі. Важливість такої фічі для ютубера важко переоцінити. Хороші відгуки про цю модель тільки підтвердили правильність вибору.

Картинка тоді повністю задовольняла мене. Зі звуком бували проблеми при різких перепадах гучності. Але фронтальний екран нівелював всі мінуси. Жодного разу не шкодував про покупку.

Знято на Samsung DV150

Xiaomi Yi 4K

Підписники потрохи додавалися, тож я хотів покращувати якість контенту загалом, і картинки зокрема. Почав шукати в назвах камер такі солодкі та звабливі «4К».

Знято на Xiaomi Yi 4K

Зупинився на ціновій категорії «твердих середнячків» і обирав між лідерами цієї ніші тоді: GoPro, Xiaomi та Sony.

Xiaomi були значно дешевше, але функціоналом практично не поступалися, в чомусь навіть були краще.

Картинка, звичайно, «підтягнулася» у порівнянні з попередньою, але не в 6 разів (а саме в стільки відрізнялася ціна). Найбільше розчарування було в тому, що 4К вона видавала тільки в широкому куті й з ефектом Fish Eye, а це було не зовсім те, що мені потрібно.

Приклад відео у 4К

Для ютуба я, звичайно, зменшив якість до Full HD. Посилання залишаю, щоб ви побачили широкий кут і ефект Fish Eye.

Якщо ж знімати на цю камеру без широкого кута і Fish Eye, то на виході кількість пікселів буде значно меншою (вже точно не пам’ятаю: 2K чи Full HD).

Широкий кут надзвичайно незручний для знімання в приміщенні, бо камера, яка стоїть у метрі від вас, захопить у картинку 2-3 метри вашої кімнати. Словом, у порівнянні з попередньою камерою, якість виросла, але не так сильно, як хотілося б. Висновки тут два:

  • не всі 4К однакові;
  • екшн-камери краще використовувати за прямим призначенням (що зараз і роблю).

Panasonic Lumix DMC-G7

Третя і поки остання камера.

Після несправжнього 4К я рішуче налаштувався знайти справжнє й націлився на «дорослу» техніку. Тепер вже ім’я бренду мало визначальне значення й різні «самсунги» та «сяомі» я навіть не розглядав.

Після перегляду певної кількості оглядів і порівнянь прийшов до висновку, що королем у цій категорії називають Panasonic Lumix GH5. Оскільки я не вважав (і досі не вважаю), що можу витискати з такої техніки максимум, вирішив залишитися з авторитетним брендом і лінійкою, але знайти простішу модель. Так і прийшов до Lumix G7.

Lumix G7

І так, цим 4К я вже був задоволений на 100 %. Ця камера коштує кожної гривні, яку я віддав за неї. Не відчуваю навіть найменшої потреби змінювати її в найближчому майбутньому.

Наразі не використовую навіть 50 % можливостей. Я ще ніколи в житті не бачив настільки товстого мануалу до девайсу. Попри низьку ціну (як для цієї категорії), це вже професійна камера.


Любчик (Canon 600D)

Канал: Любчик

Камера: Canon 600D.
Об’єктив: Sigma 18-35 мм.

Ранні подорожі знімав на iPhone SE. Зйомка відео — основний мотив, чому я його купив. Подобається мені еплівська картинка. Зняв на смартфон Татри у Польщі.

Далі оновився до iPhone 7. Мотив той самий. Відео про Майорку та Канари повністю зняті на нього.

Перша й наразі єдина моя камера — Canon 600D. Звісно, хочу оновитися, але вона виконує базові запити, тому поки не змінюю.

Canon 600D

З об’єктивами цікавіше. В комплекті з камерою був стандартний об’єктив Canon 18-55 мм. Пізніше докупив Tamron 24-70 мм. Згодом зрозумів, що вони «заслабкі» для мене й продав.

На виручені кошти й заощадження придбав Sigma 18-35 мм. Це об’єктив, який вже не перший рік тішить якістю і на який я повністю покладаюся в будь-яких умовах для зйомки відео або фото. Відео про Норвегію та останні Більш-Менш Шоу зняті саме цю зв’язку.


Оля Балицька (Sony Alpha A5000)

Канал: Ба́лицька влог

Sony Alpha A5000

Уже чотири роки записую відео на Sony Alpha A5000.

Плюси:

  • компактна, легка;
  • має поворотний екран;
  • можна підзаряджати від power bank;
  • можна купити змінні об’єктиви.

Мінуси:

  • бажано мати біля себе ноутбук або кілька флешок, бо інколи камера вибиває «відновлення даних». Тоді потрібно забрати флешку й скинути відзняте на ПК або доведеться дозволити фотоапарату відформатувати все;
  • на десятій хвилині обриває запис відео й через секунду продовжує писати вже наступний кліп. За цим теж треба стежити, інакше доведеться викидати пошматоване речення;
  • довше 20 хвилин відео не відзняти, бо камера перегрівається і вимикається на якийсь час.
Відео зняте на Sony Alpha A5000

Третій рік я пробую записувати влоґи на геть компактні та бюджетні камери.

Eken H9

Плюси: є екран та крута комплектація (два акумулятори, зарядка, підводний бокс і цілий мішок з кріпленнями).

Мінуси: погано пише звук, немає стабілізації.

Відео зняте на Eken H9

Зі звуком мене постійно виручає Zoom h1, але це не так вже й зручно. Мені важливо, щоб усе було в одній маленькій коробці, тому купила на OLX Sony HDR-AS20B.

Sony HDR-AS20B

Плюси: можливість підключити петличку, але і вбудований мікрофон добре справляється, лише треба прикривати поролоном від вітру.

Мінуси: треба купити кріплення, бо камера має заокруглення знизу/зверху й поставити її не вийде.

Відео зняте на Sony HDR-AS20B

Після того, як Sony HDR-AS20B потонула, я знову взялася експериментувати.


Xiaomi Yi Action Camera

Жодного влоґу записати не вийшло.

Плюси: може, колись використаю для зйомки чогось небезпечного.

Мінуси: погано пише звук, немає екрану, а за сонячної погоди не видно, яким кольором блимає індикатор і чи йде запис.

Sony HDR-AS50

Плюси: зручний корпус, не треба додатково витрачатися на кріплення, бо є різьбовий отвір 1/4.

Мінуси: немає мікрофонного входу.

Insta360 one x

Заради експерименту минулого літа купила Insta360 one x.

Плюси: можна вибрати потрібний кут/форму.

Мінуси: монтаж відео потребує часу та винахідливості, неможливо захистити звук від вітру.

Знято на Insta360 one x

Samsung Galaxy S10+

Зараз я свої відео пишу на Samsung Galaxy S10+.

Плюси: стабілізація, широкий кут, добре пише звук і навіть справляється з вітром 50/50.

Мінуси: буває незручно тримати в руці, до рота теж не влазить. ????

Відео знято на Samsung Galaxy S10+

BLOGMAYSTER (Sony 6500, Sony Alpha A7 III)

Канал: BLOGMAYSTER

Більшість контенту на каналі знято або на Sony 6500 + Sigma 16 1,4 або Sony A7III + Sigma 35 1,4, для стабілізації — DJI Ronin-S або DJI Osmo Action.

Sony 6500

Об’єктив: Sigma 16 1,4

Плюси: ціна, динамічний діапазон, 4К, профілі зображення slog/cine.

Мінуси: батарея, екран, не дуже якісні 1080.

Sony Alpha A7 III

Об’єктив: Sigma 35 1,4

Плюси: повний кадр, неймовірна картинка, навіть якщо недостатньо світла, доволі гарні 1080p та дуже хороші 4К. Профілі зображення, зокрема новий HLG. Хороша батарея.

Мінуси: ціна, автофокус (на мою думку), відносно мала бітність.

DJІ Osmo Action: бачу лише плюси, ідеальна екшн-камера за свої кошти навіть у 2020 році.

DJI ROnin S: гарна стабілізація, великі габарити.


HighMess (Sony A6300)

Канал: HighMess

Камера: Sony A6300.
Об’єктив: Кітовий.

Свою Sony A6300 я здобував важкою працею. Місяць працював на будівництві, щоб заробити та врешті-решт купити її. Втім, дорожче за камеру може бути тільки об’єктив, особливо, коли мова заходить про Sony, де ціна на нормальний об’єктив починається з 200 $. Тому, я вирішив трішки заощадити й купив собі не рідний (EF) об’єктив, з адаптером EF-E. З ним виникають деякі труднощі. Наприклад, я не міг використовувати автофокус, стабілізацію, ставити діафрагму, єдина перевага — це 20-200 мм. З літа 2018 використовую цього «франкенштейна» для зйомки відео. Найбільша проблема — це розфокус. Тому мені іноді доводилося перезнімати кадри, а розфокус я виявляв тільки коли дивився відзнятий матеріал на комп’ютері, тому що екран на моїй камері дуже маленький, і я бачив приблизно нічого.

Sony A6300

Поки збирав гроші на рідний об’єктив, добре опанував камеру й навчився знімати за різних обставин: коли ти на вулиці, коли бракує світла тощо.

Картинка, яку ця камера видає в 4К, я можу назвати дуже гідною. Але при довгій зйомці в 4К, камера гріється, а батарея швидко сідає. Тому завжди беру з собою power bank. Я використовую 4К тільки коли знімаю в поганому світлі, або коли знімаю щось серйозне. В інших випадках підходить Full HD.

У цій камері дуже подобаються профілі. З cine4 або slog3 можна здобути 10-бітну картинку, яку потім можна добре пофарбувати, але для цього потрібно дуже багато практики.

Коли таки купив рідний об’єктив, відкрив для себе повний спектр можливостей, які насамперед пов’язані з фокусом. Знімати стало легше. Ця камера підходить для блоґерів і для «кіношників-початківців».

Відео зняте на Sony A6300
5 3 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
10 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Жити в Україні
3 роки тому

Знімаю на Canon M50, кітовий об’єктив.

Белладон
3 роки тому

Знімаю екран ноутбука зрозширенням 1920х1200 🙂

SafriFam
3 роки тому

Fujifilm xt 3, до цього була gopro 4 black зі стабілізатором для відео, + nikon d3200 для фото і dji mavic pro platinum для аеро. В якийсь момент зрозуміли що цього вже не вистачає.Тож вибирали якийсь гібрид щоб і фото і відео можна було знімати. Оптимальним рішенням по ціні і можливостях і стала fujifilm xt-3. Плюси екшн камери – максимально просто користуватись і ніколи немає проблем з фокусом. Дістав і знімаєш. Мінусом можна зарахувати якість відео коли починаєш бавитись з кольором і т.п Плюси більших камер – краща якість відео Мінуси – більше мороки, поки дістав, увімкнув, не у всіх… Читати далі »

Огляд UA
3 роки тому

Lumix G80+Kit – Усі огляди зняті на каналі Огляд UA, починаючи з 2018 року.

Public and Static
3 роки тому

класна добірка, треба таку ще й про вебки

Капітан на містку
3 роки тому

Дякую. Було цікаво!

Тимчишин Show )
Тимчишин Show )
3 роки тому

Кілька днів тому купив sony a6400. Хотів щось дешевше але не було ніде в наявності, чекати не хотіли, взяли то що було. Як варіант ще був фуджі xt3 але дорожчий майже в два рази. Задоволений.

Оля
3 роки тому

Я вже відзняла свій перший влог на Sony FDR-X3000 ????
Стабілізація пушка-ракета, але 4К трохи жере батарейку.

https://youtu.be/oZULMrJ0q48

Yankee English
3 роки тому

Ми знімаємо на Samsung S10, доволі хороший телефон, камера і стабілізація. Використовуємо штатив і проблем немає взагалі ???? Не знаю чи підійде для влогів, але для статичних відео просто супер. Звук пишемо на мікрофон окремо.

trackback
3 роки тому

[…] Тож ми розпитали українських ютуберів про те, на які камери знімають вони й чому. Перша частина. […]